Hırsızlık çetesinin Türk üyeleri Almanya'da yakalandı

Hırsızlık çetesinin Türk üyeleri Almanya'da yakalandı

Almanya'da bir demiryolunda hırsızlık girişiminde bulunan Türkler, personelin müdahalesiyle yakalanarak polise teslim edildi. 3 kişilik çetede yer alan 2 Türkün, "kaçak göçmen" olduğu anlaşıldı.

Almanya'da dün sabah saatlerinde meydana gelen hırsızlık girişimi, demiryolu çalışanlarının dikkati sayesinde son anda engellendi.

İkisi Türk vatandaşı, biri Bulgar olan 24,25 ve 46 yaşlarındaki üç hırsız, Duisburg Alt-Walsum demiryolu hattından kablo ve metal parçalar çalmaya çalışıyordu. Çalışanlar, şüphelileri yakalamayı ve polise teslim etmeyi başardı.

İddiaya göre hırsızların, demiryolu hattında bulunan bazı materyal ve kabloları çalmaya çalıştıklarını fark eden çalışanlar, hızlıca müdahale ederek polise haber verdi. Devriye ekipler olay yerine gelene kadar hırsızları "gözaltında" tutan görevliler, testereli hırsızları polise teslim etti.

ÇALIŞANLARA SALDIRDI

Şüpheliler arasından 25 yaşındaki Türk, elinde bir cisimle kendilerine yaklaşan görevliye saldırmaya çalışsa da başarılı olamadı. Polis gelene kadar kaçmaya çalıştılar ancak bu da işe yaramadı.

Olay yerine gelen polisler, hırsızların metal ve kablo kesmek üzere yanlarında getirdikleri testerelere el koydu.

Yapılan kimlik kontrollerinde, 25 yaşındaki Türkün sınır dışı edilmek üzere arandığı, 26 yaşındaki Türkün ise kayıtsız olarak Almanya'da bulunduğu anlaşıldı. İki Türk, Duisburg polisine teslim edildi.

46 yaşındaki Bulgar ise "tutuklanmasına gerekçe olmaması" nedeniyle serbest bırakıldı.

Şüpheliler hakkında hırsızlık, saldırı ve mala zarar verme gibi suçlardan cezai kovuşturma başlatıldı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT