"Türkiye'de sıkışıp kaldım" dedi, 50 yaşındaki Alman kadını "aşk" vaadiyle dolandırdı

"Türkiye'de sıkışıp kaldım" dedi, 50 yaşındaki Alman kadını "aşk" vaadiyle dolandırdı

Almanya'da yaşayan bir kadın, internetten tanıştığı bir adam tarafından, aşk vaadiyle dolandırıldı. Kadından 35 bin Euro kadar para alan adam, kayıplara karıştı.

Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı Hochtaunus bölgesinde, polis ilginç bir dolandırıcılık ihbarı aldı. İddiaya göre 50 yaşındaki Alman bir kadın, kendisini "müteahhit" olarak tanıtan ve internet üzerinden tanıştığı bir adam tarafından "aşk" vaadiyle dolandırıldı.

Bölgede bulunan Bad Homburg vor der Höhe'de yaşayan kadın, internet üzerinden kendisiyle iletişim kurmak isteyen adama yanıt verdi. Bir süre görüşmelerinin ardından, kendisini "Amerikalı bir inşaat mühendisi" olarak tanıtan adam, mağdur kadına "aşık olduğunu" söyledi.

"YARDIM" İSTEDİ

Alman kadına, "Müteahhit olarak gittiği Türkiye'de bir inşaat projesini tamamlamaya çalıştığı ancak malzeme almak için yeterli bütçeyi yaratamadığı" yalanını söyleyen adam, 50 yaşındaki kadından 35 bin Euro istedi.

"Türkiye'de sıkışıp kaldım, yardımına ihtiyacım var" diyen adam, söylediği miktardaki para hesabına havale olur olmaz, kadını her yerden engelleyerek diyaloğunu kesti. Kadın yaşadıkları üzerine, çaresiz bir biçimde karakolun yolunu tuttu.

Polis, benzer vakaların sayısında ciddi bir artış olduğuna dikkat çekiyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT