Türk gençler ve Alman polisi arasında kovalamaca

Türk gençler ve Alman polisi arasında kovalamaca

Almanya'da şüpheli bir araçla çevirmeden kaçan iki Türk genç, fazla miktarda uyuşturucu ve parayla yakalandı.

Almanya'da şüpheli bir araç, kendisini durdurmak isteyen polislerden kaçmaya başlayınca kovalamaca başladı.

Cumartesi günü öğle saatlerinde meydana gelen olayda, Volkswagen marka kırmızı bir araç, çevirme yapan devriye ekiplerin otomobiline çarpmış ve yakalanamamıştı. Daha önceden de plakasına kayıtlı "suçların" olduğu anlaşılan aracı durdurmak isteyen polislerle araç içindeki 2 kişi arasında kovalamaca yaşandı.

Aracın Dichterviertel'den geçtiği anonsunu alan devriye ekipler, Kleine Bruchstraße'den Bruchstraße'ye döndüklerinde kırmızı Golf, Bruchstraße boyunca Eppinghofer Straße yönünde ilerliyordu. Şüpheli araç sürücüsü, polisleri gördükten sonra durdu ve aniden polislerin geldiği yöne dönerek hızlıca kaçtı.

İKİNCİ KEZ KAÇAMADI

Aracı yakalamayı başaramayan polis ekipleri, akşam saatlerinde sivil ve resmi ekiplerin desteğiyle, Bergstraße'de çalışmalara başladı. Hızlıca yakalanan araç, bu sefer kaçmayı başaramadı.

Aracın içerisinden çıkan iki kişiden birinin 18 yaşında Türk, diğerinin 19 yaşında Türk/Alman olduğu anlaşıldı.

Araçta ve Mülheim'da ikamet ettikleri anlaşılan iki kişinin üzerinde yapılan aramada, büyük miktarda uyuşturucu, beş cep telefonu ve yüzlerce Euro nakit para ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler hakkında "uyuşturucu ticareti yapmak" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Aracı kullanan 18 yaşındaki Türkün ehliyetinin olmadığı ve uyuşturucu etkisi altında olduğu belirtiliyor.

Sürücü Türk hakkında, sabahki kovalamacada "polis otosuna çarptığı" suçlamasıyla da soruşturma başlatıldı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT