"Deutschlandticket"tan sevindirici haber

"Deutschlandticket"tan sevindirici haber

Federal eyaletlerin ulaştırma bakanlarının özel bir konferansının ardından yapılan açıklamaya göre, aylık 49 Euro'luk tren fiyatları 2024 yılı boyunca sabit kalacak.

Almanya'da bir süredir tartışılan ve zam beklentisi oluşan aylık 49 Euro'luk "Deutschlandticket" için sevinidirici bir haber geldi. Biletler şimdilik daha pahalı hale gelmeyecek.

Federal eyaletlerin ulaştırma bakanlarının özel bir konferansının ardından yapılan açıklamaya göre, aylık 49 Euro'luk tren fiyatı 2024 yılı boyunca sabit kalacak. Milyonlarca yolcu, bu yıl yerel ve bölgesel toplu taşıma araçlarında ülke çapında yolculuklar için "Deutschlandticket" için sabit bir fiyat bekleyebilir. Çünkü, ulaştırma bakanları konferansı 2024 yılı için netlik sağladı.

"HEMFİKİRİZ!"

Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Daire Başkanı Oliver Krischer, Ulaştırma Bakanları Konferansı sonrasında yaptığı açıklamada, "Kamuoyu Mayıs ayından itibaren fiyat artışlarını tartışıyor olsa da, 49 Euro'luk giriş fiyatı tüm yıl boyunca sabit kalacak" dedi.

Aşağı Saksonya Ulaştırma Bakanı Olaf Lies, eldeki verilere bakıldığında bunun açıkça görüldüğünü söyledi ve "Federal eyaletler olarak, bu yıl Deutschlandticket için bir fiyat artışına ihtiyacımız olmadığı konusunda hemfikiriz" dedi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT