49 Euro'luk bilet çileden çıkardı... Polisi kolundan ısırdı

49 Euro'luk bilet çileden çıkardı... Polisi kolundan ısırdı

29 yaşındaki bir adam kendini kaybetti ve aylık biletini iptal ettiremeyince polis memurunu ısırdı...

Almanya'da aylık 49 Euro'luk bilet olan "Deutschlandticket" tartışması sürüyor. Biletin fiyatının artırılması da gündemde, tamamen bu kampanyanın bitmesi de...

Münih Merkez İstasyonu'nda ise 49 Euro'luk biletle ilgili ilginç bir olay yaşandı.

KOLUNU ISIRDI

Afgan uyruklu 29 yaşındaki bir adam, dün Münih Merkez İstasyonu'nda olay çıkardı. Adam, 49 Euro'luk biletini iptal ettirmek istedi, ancak görevliler bunu ancak internet yoluyla yapabileceğini söylediler. Demiryolu personeline hakaret ve tehdit savuran adam, daha sonra da bir polisi kolundan ısırdı.

Polis tarafından yapılan açıklamada olay şu şekilde anlatıldı:

"Olay, Münih'te ikamet eden vatandaşın Almanya biletini istasyonun danışma bölümünde iptal etmeye çalışmasıyla başladı. Bir çalışan kendisine bunun sadece internet üzerinden mümkün olduğunu açıkladığından, söz konusu adam hakaret ve tehditlerle tepki gösterdi. Yardım için çağrılan demiryolu güvenlik servisinden bir devriye, adamı istasyondan çıkarmayı başardı, ancak o da hakaret ve tehdide maruz kaldı..."

Adamın saldırganlığı devam edince polis yardıma çağrıldı. Karakola götürülen adam burada da polise hakaret etti. İşlemleri tamamlanan adama karakolu terk etmesi söylendi. Afgan uyruklu adam buna uymayınca polis eşliğiyle dışarı çıkarıldı. Tam bu esnada adam, 23 yaşındaki bir polisi kolundan ısırdı. Polis hastanede tedavi altına alınırken, adam da tekrardan kelepçeli şekilde karakola götürüldü.

Söz konusu adamın, hakaret, tehdit, mala zarar verme, saldırı, direnme ve kolluk kuvvetlerine saldırı suçlarından soruşturulduğu belirtildi.

ARTI49

Fotoğraf: unsplash

HABERE YORUM KAT
1 Yorum