49 Euro'luk "Deutschlandticket"tan kötü haber

49 Euro'luk "Deutschlandticket"tan kötü haber

Berlin-Brandenburg Taşımacılık Birliği'nden Ute Bonde, aylık 49 Euro'luk "Deutschlandticket" biletinin yüzde 20'ye kadar daha pahalı hale gelmesini bekliyor...

Almanya'da "Deutschlandticket", yani 49 Euro'luk biletler, çok fazla sayıda insan tarafından kullanılıyor. Örneğin, Berlin ve Brandenburg'da toplamda yaklaşık bir milyon kişi ayda 49 Avro karşılığında ülke çapında yerel ulaşım araçlarında geçerli olan bu aboneliği kullanıyor. Ancak söz konusu biletler için kötü senaryolar yolda...

Berlin-Brandenburg Taşımacılık Birliği'nden (VBB) Ute Bonde, biletin yüzde 20'ye kadar daha pahalı hale gelmesini bekliyor.

54 VEYA 59 EURO OLACAK

Ute Bonde, yolculardan daha fazla ödeme yapmalarının isteneceğini öngörüyor. Berliner Zeitung'a konuşan Bonde, "Mayıs 2024'te federal ve eyalet hükümetleri Deutschlandticket konusunda bir karar verecek" derken, "Şu anda olduğu gibi, bu biletin gelecekte artık 49 avro değil, belki de aylık 54 veya 59 Euro olacağını varsayıyorum" diye belirtti.

Berliner Verkehrsbetriebe'nin (BVG) yeni CEO'su Henrik Falk da 49 Euro'da kalmayacağını düşünüyor. Falk, "Elbette federal ve eyalet hükümetleri finansmanı uzun vadeli güvenli bir temele oturtmalıdır. Bu nedenle Deutschlandticket'in fiyatının artacağını da öngörebiliyorum" dedi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT