Almanya'da gizli toplantı: Oturum izni alanlar dahil milyonlarca yabancıyı sınır dışı etme planı masada

Almanya'da gizli toplantı: Oturum izni alanlar dahil milyonlarca yabancıyı sınır dışı etme planı masada

Alman basını, aşırı sağcıların, ülkede yasal yollarla bulunanlar dahil milyonlarca göçmeni sınır dışı etme projesi üzerine çalıştıkları, gizli bir toplantıyı ifşa etti.

Almanya'da, aşırı sağcı Almanya İçin Alternatif Partisi'nin (AfD) ev sahipliğinde, ülkede yasal ve yasa dışı yollarla bulunan milyonlarca yabancının sınır dışı edilmesine dair planın tartışıldığı gizli bir toplantı düzenlendiği, iddia edildi.

İlginç iddiayı Alman basını gündeme getirdi.

İddiaya göre, Avusturyalı aşırı sağcı Martin Sellner ve ekip arkadaşları, AfD yöneticileriyle gizli bir toplantı yaptı. Toplantıda, ülkedeki göçmenleri sınır dışı etmeye yönelik projelerin paylaşıldığı öne sürüldü. Projeyle, Almanya'da oturma hakkı ve Alman pasaportu olan ya da vatandaşlık almış milyonlarca yabancının da sınır dışı edilmesi planlanıyor.

Toplantıya AfD adına, Saksonya-Anhalt AfD Meclis Grup Başkanı Ulrich Siegmund, AfD Milletvekili Gerrit Huy ve parti lideri Alice Weidel'in kişisel asistanı ve eski Milletvekili Roland Hartwig'in katıldığı ileri sürülüyor.

OTELDE BULUŞTULAR

Kasım ayında Potsdam'da bir otelde gerçekleştiği iddia edilen toplantıda, "Ülkemizi yeniden normal ve sağlıklı bir rotaya sokma şansı her zamankinden daha fazla" ifadelerini içeren bir mutabakat metninin imzalandığı da söyleniyor.

Sellner'in toplantıda yaptığı sunumda, "göç geçmişi olan insanlar üzerinde yüksek bir uyum baskısı yaratmak için özelleştirilmiş yasalar çıkarmak istediklerini" dile getirdiği belirtiliyor.

Martin Sellner bu yılın başına kadar aşırı sağcı Avusturya Kimlikçi Hareketi'nin (IBÖ) sözcüsü ve lideriydi. Sellner aynı zamanda Almanya'daki Yeni Sağ'ın önde gelen temsilcilerinden biri olarak kabul ediliyor. Katılımcılar arasında yer aldığı öne sürülen Gernot Mörig ise bir zamanlar aşırı sağcı Heimattreuer Jugend örgütünün federal lideriydi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
3 Yorum