Alman Futbol Federasyonu: Endişeyle izliyoruz

Alman Futbol Federasyonu: Endişeyle izliyoruz

Alman Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Bernd Neuendorf, AfD'yi eleştirirken, "DFB, anayasa karşıtı tutum ve çabaların yanı sıra ırkçılık, ayrımcılık ve dışlamadaki artışı büyük bir endişeyle izlemektedir. Endişeliyiz" dedi.

Aşırı sağa ve göçmen karşıtlığına karşı düzenlenen kitlesel gösterilerin ardından Alman Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Bernd Neuendorf da net bir duruş sergiledi ve AfD'yi sert bir dille eleştirdi.

62 yaşındaki DFB Başkanı Neuendorf, "DFB, anayasa karşıtı tutum ve çabaların yanı sıra ırkçılık, ayrımcılık ve dışlamadaki artışı büyük bir endişeyle izlemektedir. Endişeliyiz" dedi.

"Alman Futbol Federasyonu insanlık dışı ve anayasa karşıtı girişimlerde bulunanlara kararlılıkla karşı çıkmaktadır" dedi.

ALMAN FUTBOLU AYAKTA

Geçtiğimiz günlerde birçok kulüp ve profesyonel, ülke çapındaki protestolara katılmak için sosyal medyadaki erişimlerini kullandı. Freiburg'un menejeri Christian Streich, diğerlerinin yanı sıra, net bir duruş çağrısında bulunmuş, "Şu anda ayağa kalkmayan hiç kimse hiçbir şey anlamamıştır. Bu konuda hiçbir şüphe yok. On ikiye beş var" demişti. SC Freiburg teknik direktörü, bir önceki hafta, "Şu anda bir şey yapmayan, okulda ya da tarihte hiçbir şey anlamamıştır" diye belirtmişti.

Tartışma ve mitingler, AfD ve CDU parti üyeleri ile aşırı sağcılar arasında Potsdam'da gerçekleşen ve Correctiv araştırma merkezi tarafından ifşa edilen bir toplantı ile başlamıştı. Aşırı sağcıların, Almanya'dan milyonlarca insanı sınır dışı edilmesini tartıştıkları belirtilmişti.

ARTI49

HABERE YORUM KAT