Türk vatandaşı Almanya'da saldırıya uğradı

Türk vatandaşı Almanya'da saldırıya uğradı

Hagen Ana İstasyonu'nda çıkan kavgada, bir Türk vatandaşı ve 23 yaşındaki Gineli saldırgan yaralandı.

Hagen Ana İstasyonu'nda Pazar günü sabah saatlerinde panik dolu anlar yaşandı.

Saat 05:00 sularında, istasyondaki bir mağazanın önünde kavga çıktığına dair ihbar alan polis ekipleri, olay yerine ulaştıklarında, bağrışmaya devam eden yaralı tarafları buldu. Kavga eden şahısları ayıran polisler, olay yerine ambulans çağırdı.

İddiaya göre, 40 yaşındaki bir Türk vatandaşı, eşinin tuvaleti kullanmak istediğini söyleyerek 23 yaşındaki Gine vatandaşı bir gençten kapıyı açmasını istedi. Adamın talebine yanıt vermeyen genç, aniden elinde bulunan cam bardağı, Türk adamın yüzüne vurdu.

KAÇMAYA ÇALIŞTI

Saldırının ardından kaçmaya çalışan Gineliyi, alnından yaralanan Türk koşarak takip etmeye başladı. Bu sırada yerden bir cam şişe alıp kıran saldırgan, tekrar bir hamlede bulunarak, adama saldırmaya çalıştı. Türk vatandaşı ikinci saldırıyla geri çekilirken, saldırgan Gineli, olay yerinde bulunan arkadaşı tarafından sakinleştirildi.

"SALDIRIYA UĞRADIM" DEDİ

Polis ekiplerine ilk ifadesini veren Gineli, "kimseye saldırmadığını, aksine Türk adamın saldırısına uğradığını" iddia etti. Ancak şişeyi kırdığı sırada elinde oluşan kesiklerin nedenine dair bir açıklamada bulunamadı.

Polis saldırganı hastaneye götürürken 40 yaşındaki Türk, daha sonra kendisi gitmek üzere bu öneriyi reddetti.

Federal polis, yaraların fotoğraflarını çekti ve 23 yaşındaki saldırgan hakkında "ağır bedensel zarar verme" ve "tehditkar davranışlarda" bulunma suçlarından ön soruşturma başlattı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT