Sosyal medyayı hareketlendiren Sedat Peker yakalandı iddiası

Sosyal medyayı hareketlendiren Sedat Peker yakalandı iddiası

Sedat Peker’in, MİT destekli SAT askeri operasyonu ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde kaldığı evde yakalandığı iddia edildi.

Türkiye son bir aydır suç örgütü lideri olduğu belirtilen Sedat Peker’in iktidar üyelerine ve Bakanlara ilişkin dile getirdiği iddiaları konuşuyordu.

Özellikle Peker’in Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım hakkında sarf ettiği sözler çok tartışılmıştı.


 
Bugün ise sosyal medya Sedat Peker’in yakalandığına diar iddialarla hareketlendi.

İddialara göre Peker’in, MİT destekli SAT askeri operasyonu ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde kaldığı evde yakalandığı belirtildi. Operasyonun da Katar üzerinden İHA desteğiyle gerçekleştirildiği ileri sürüldü.

Odatv’ye konuşan kaynaklar ise Sedat Peker’in henüz yakalanmadığını, ancak operasyonun an meselesi olduğunu doğruladı.

1-002.jpg

AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Avukatlarından biri organize suç lideri Sedat Peker’in yakalandığı yönündeki iddiayı yalanladı.

Yurt dışında bulunan Peker, örgütüne operasyon düzenlenip evinin basılmasının ardından video çekerek sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başlamıştı. Ancak uzun süre paylaşım yapmayınca ‘yakalandığı’ iddia edilmişti.

‘Peker’e yönelik bir operasyon yok’
Sosyal medyada Peker’in yakalandığı yönündeki paylaşımlar üzerine bir avukatından Halk TV’ye açıklama geldi.

Halk TV’den Özlem Gürses şu ifadeleri kullandı: “Sedat Peker’in avukatlarıyla konuştuk. Birinci ağızdan aldığımız bilgilere göre Peker henüz bulunduğu yerdeymiş ve kendisine yönelik herhangi bir operasyon yokmuş.”

HABERE YORUM KAT