Paskalya’da kısıtlamalar gevşemeyecek

Paskalya’da kısıtlamalar gevşemeyecek

Almanya Sağlık Bakanı Spahn, "50 binden fazla kişi iyileşti. Elde edilen bu başarıyı tehlikeye atmamak için Paskalya döneminde tedbirlere uymaya devam edin. Kısıtlamaların kaldırılması henüz çok uzak görünüyor" dedi.

BERLİN - Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için Almanya'da günlük yaşantıyı ciddi şekilde etkileyen tedbirlerin alındığını belirtti.

"50 binden fazla kişi de iyileşti"

Spahn, “Alınan tedbirler etkisini gösteriyor. Başarıyı görüyoruz. Robert Koch Enstitüsünün kayıtlarına göre yaklaşık 110 bin vaka var. 50 binden fazla kişi de iyileşti. Yeni vakalar azalıyor.” dedi.

"Paskalya döneminde tedbirlere uyun"

Ülkede yarından itibaren Paskalya döneminin başlayacağına işaret eden Spahn, elde edilen bu başarıyı tehlikeye atmamak için halkı Paskalya döneminde de tedbirlere uymaya çağırdı.

"Kısıtlamaların kaldırılması henüz çok uzak"

Spahn, önlemler kapsamındaki kısıtlamaları adım adım kaldırarak hayatın normale dönmesinin hedeflendiğini ancak bunun henüz çok uzak olduğunu vurguladı.

"Hastanelerde 10 binden fazla yoğun bakım yatağı boş"

Alman sağlık sisteminin iyi bir temele sahip olduğunu belirten Spahn, şu an yaklaşık 3 bin kişinin Kovid-19’dan dolayı yoğun bakımda bulunduğunu, hastanelerde 10 binden fazla yoğun bakım yatağının boş olduğunu ifade etti.

HABERE YORUM KAT