Nagehan Alçı'dan Kaftancıoğlu için şaşırtan sözler

Nagehan Alçı'dan Kaftancıoğlu için şaşırtan sözler

Gazeteci Nagehan Alçı, Yargıtay’ın hapis cezasını onayarak siyasi yasak kararı aldığı belirtilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek verdi…

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'nun İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanarak 6 Eylül 2019'da mahkumiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamladı.

'Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' suçundan verilen 1 yıl 6 ay 20 gün, 'Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak' suçundan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezaları onandı. 'Cumhurbaşkanına hakaret' cezası ise 2 yıl 4 aydan 1 yıl 9 aya düşürülerek onandı.

Bu karar sonrası Kaftancıoğlu'na siyasi yasak getirildi. Gündeme bomba gibi düşen gelişme sonrası konuyla ilgili en dikkat çeken yorum Nagehan Alçı'dan geldiAlçı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Canan Kaftancıoğlu'na bu yapılan hukuk cinayetidir. Fikirlerinden ötürü bir siyasetçiye hapis, siyasi yasak. Bu rezaleti kabul etmiyorum. Tüm muhalefet tabanı 10 gündür beni linç ediyor olsa da ben demokrat tavrımdan milim taviz vermiyorum. Tüm kalbimle Canan Hanım'ın yanındayım" ifadelerine yer verdi.

 İşte Nagehan Alçı'nın o paylaşımı:

ekran-resmi-2022-05-13-01-02-32.png

HABERE YORUM KAT