Mehmet Özhaseki: Çocukluğumda herkes Almanya'ya kaçıyordu, şimdi eş konuma geldik!...

Mehmet Özhaseki: Çocukluğumda herkes Almanya'ya kaçıyordu, şimdi eş konuma geldik!...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki eskiden herkes Almanya'ya gitmeye çalışıyordu, şimdi hamdolsun herkes bizi Almanya'yla kıyaslıyor'' açıklamalarında bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Şimdi Cumhurbaşkanımızın gittiği her yerde devlet başkanları görüşmek için sıraya giriyorlar." dedi.

Özhaseki '' Benim çocukluğumda mahallemizde furya başlamıştı herkes Almanya'ya gitmeye çalışıyordu, niye oradan şu kadar maaş alır hazır Türkiye'ye göndereyim geçimimi sağlayayım diye. Şimdi Allah'a hamdolsun bütün istatistiklerde muhalefet bile bizi Almanya'yla kıyaslıyor.'' ifadelerini kullandı.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ARTI49 (@arti49com)'in paylaştığı bir gönderi

 

Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Allah'a hamdolsun, bütün istatistiklerde muhalefet bile bizi Almanya'yla, İngiltere'yle, ABD'yle kıyaslıyor. Onlarla eş konuma geldik. Hele hele liderimiz yurt dışına çıkıyor... Eskiden o yabancı devlet başkanları karşısında biraz ezik duran bizim liderlerimiz karşısında hepimizin içi yanardı. Bizim başbakanımızdı, cumhurbaşkanımızdı. Elbette ki bu milleti temsil ediyordu. Benim de içim yanıyordu. Dün IMF'nin memurları geldiğinde bando takımlarıyla törenlerle karşılanırdı. Gençliğimde hatırlıyorum, Cottarelli törenlerle karşılanırdı. Gittiği her yerde Allah'a hamdolsun bu milleti onurla temsil eden bir Cumhurbaşkanımız var. Şimdi Cumhurbaşkanımızın gittiği her yerde devlet başkanları görüşmek için sıraya giriyorlar. Dün, CNN muhabiriydi galiba, Cumhurbaşkanımıza 'Biden'la görüşmek için bir uğraş verecek misiniz?' diye soruyor. 'Niye uğraşıyorum niye görüşeyim ki' diyor. 'O Biden ise ben de Erdoğan'ım' diyor. Allah'a hamdolsun biz Şuşa'da, orada işgal altındaki topraklardan kurtardık. Mavi Vatan'da hamdolsun Türkiye'nin Akdeniz'deki hakimiyet alanını genişlettik. Aynı şekilde Suriye'de kendi güvenliğimizi sağlayacak şekilde büyük operasyonlar yapıyoruz. Bunlar kolay işler değil."

 

HABERE YORUM KAT