Kılıçdaroğlu: Seçim güvenliğini sarsacak bir şey olursa sorumlusu SADAT'tır

Kılıçdaroğlu: Seçim güvenliğini sarsacak bir şey olursa sorumlusu SADAT'tır

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu kendini güvenlik firması olarak tanımlayan SADAT'ın binasına gitti ve burada içeri alınmayınca bir basın açıklaması yaptı.

Seçimlerin güvenliğini sarsacak bir durum olursa sorumlusunun SADAT ve Saray olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"SADAT bir paramiliter kuruluştur ve düne kadar Erdoğan'ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Gayri nizami harp eğitimi veriliyor. Yani sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş... Tedhişin bugünkü Türkçe karşılığı terör olarak tanımlanıyor, Burası terörist yetiştiren bir kurumdur. Bugün milyonlarca Suriyeli gelmişse bunların buraya gelişinde ne büyük rolü oynayan da SADAT'tır. Erdoğan'a soruyorum; sen bu kuruluşu ne gerekçeyle danışman yaptın ve ne gerekçeyle onlarla çalıştın?”

Türkiye'nin asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek seçimin güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burası ve Saray'dır. Bunu bütün halkımıza ifade ediyorum. Biz CHP'yi biz kuvai milliyeciyiz. SADATçılardan tetikçilerden korkacak kişiler değiliz. Korkanlar kapılarını açmayanlardır."

HABERE YORUM KAT