Gurbetçi Türk: "Almanya'da karımı sokağa gönderemiyorum"

Gurbetçi Türk: "Almanya'da karımı sokağa gönderemiyorum"

Türkiye'de bir sokak röportajına konuşan gurbetçi "Almanya'da karımı çocuğumu sokağa gönderemiyorum" dedi, sonra Avrupa'da ekonomiyi övdü.

Magazin Forever adlı bir Youtube kanalına yaşadığı sorunları anlatan bir diğer vatandaşa tepki gösteren Almanya'da yaşayan bir gurbetçi şunları söyledi:

"Almanya'da karımı ve çocuğumu sokağa gönderemiyorum. Tayyip Erdoğan dünyayla nasıl savaşıyorsa, biz de aynı şekilde mücadele ediyoruz." Bu ifadelerin ardından, Avrupa'daki ekonomik koşullardan bahsederek şunları ekledi: "Almanya'da ekonomimiz Türkiye'den daha iyi durumda. Biz orada fakir zenginlerdeniz. Rahatlıkla 3-4 kilo et alabiliriz. Ne yazık ki, Türkiye'de ekonomik durum kötü.

Ben Almanya'da karımı dışarıya gönderemiyorum. Bu yüzden boş konuşmamalısın. Biz de burada aynı zorlukları yaşıyoruz. Hatta daha kötüsünü yaşamak zorunda kalıyoruz. Çünkü biz gurbetçi olarak dünyayla savaşıyoruz. Biz orada Ruslarla, Amerikalılarla, İngilizlerle savaşıyoruz. Tayyip Erdoğan'ın dünyayla savaştığı gibi, biz de bir Türk olarak aynı şekilde savaşıyoruz. Bu gerçeği göz önünde bulundurmalısın. Biz kendi ailemizi bile sokağa gönderemiyoruz."

HABERE YORUM KAT
14 Yorum