Gurbetçi kızdan Mehmetçiğe mektup

Gurbetçi kızdan Mehmetçiğe mektup

Almanya’da yaşayan 9 yaşındaki Ecrin İnam, "Gurbetten Mehmetçik’e mektup" başlığıyla Barış Pınarı Harekatı’na ve Mehmetçik’e destek için mektup yazdı.

KARABÜK - Almanya’nın Herne şehrinde yaşayan Karabüklü gurbetçi ailenin 9 yaşındaki kızı Ecrin İnam, "Gurbetten Mehmetçik’e mektup" başlığıyla kaleme aldığı mektupta, Mehmetçik'e başarılar diledi. Mehmetçik için dua da eden İnam, mektubunda duygularını şöyle aktardı:

aw827954_02.jpg

"Sizleri gördüm televizyonda yine. Sanki düğüne gider gibi gidiyordunuz cepheye. Yine oturdum masanın başına duygulandım ve sizlere mektup yazmak istedim yine. Hani vardı ya üç yaşında bir çocuk Afrin’de şöyle demişti düşmana; ’Sizi Allah’a şikayet edeceğim’ Anladım ki, o çocuk şikayet etmiş Allah’a, Allah da sizi yollamış intikam almaya. Bir daha çocuklar ölmesin, bayrağımız inmesin, ezanlar dinmesin, anneler ağlamasın barış gelsin tüm dünyaya. Allah sizleri korusun."

9 yaşındaki Ecrin İnam, Türk bayrağı ve Türk askerini resmettiği mektubunu operasyonda görev yapan askerlere ulaştırılmak üzere Genelkurmay Başkanlığına gönderdi.

aw827954_01.jpg

HABERE YORUM KAT