Elektirikli araba alan Almanlar bin pişman!

Elektirikli araba alan Almanlar bin pişman!

Yapılan bir araştırmaya göre her iki Alman da elektrikli otomobile geçtiğine pişman oluyor.

Elektromobilite üzerine yapılan bir araştırmada şaşırtıcı bir sonuç ortaya çıktı. Birçok elektrikli otomobil sürücüsünün kararından memnun olmadığı görüldü.

Şarj istasyonları için yazılım çözümleri sağlayıcısı Monta adına fikir araştırma enstitüsü YouGov tarafından yapılan bir ankete göre; elektrikli otomobil sürücüleri genellikle çevrenin korunmasına katkıda bulunmak istiyor ancak satın alırken veya kiralarken pek çok kişinin işletme maliyetlerine dikkat etmediği görülüyor.

Her iki Almandan biri elektrikli otomobile geçtiğine pişman

Ecomento.de portalına göre Almanların yüzde 53'ü elektrikli otomobillerini satın aldıkları veya kiraladıkları için pişmanlık duyuyor. Memnuniyetsizliğin temel nedeni artan elektrik fiyatları. Bunlar görünüşe göre elektrikli araba almayı veya kiralamayı düşünenler için de sorun teşkil ediyor.

Monta COO'su Max Scherer, elektrikli arabaların şarj edilmesinin son yıllarda daha pahalı hale geldiğini söylüyor. "Ancak çalışmalar aynı zamanda Almanların ücretlendirme sürecini gerçekte olduğundan daha maliyetli olarak tahmin etme eğiliminde olduklarını da gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Elektrikli otomobil kullanan veya satın almayı ya da kiralamayı düşünen Almanların yüzde 41'inin kendi yenilenebilir enerji üretim sistemi var. Yaklaşık yüzde 25'inde fotovoltaik sistem bulunuyor . Scherer “Örneğin güneş sisteminizi şarj istasyonunuza bağlayıp güneş enerjisiyle şarj ederseniz çok daha ucuza gelirsiniz.” ifadelerini kullandı

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
1 Yorum