Dünyaca ünlü Nürnberg Noel Pazarı açıldı

Dünyaca ünlü Nürnberg Noel Pazarı binlerce kişinin katıldığı törenle açıldı.

NÜRNBERG - Kuruluşu 1628 yılına uzanan dünyaca ünlü Nürnberg Noel Pazarı, önceki gün binlerce kişinin katıldığı törenle açıldı. Bir ay sürecek pazarda, kardeş şehir Antalya standı başköşede yer aldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Antalya standının açılışında, Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen, Nürnberg Belediyesi Meclis Üyesi Aynur Kır, İn-San Derneği Başkanı Rıza Özlek, Esin Çıtlak, İclal İyidinç, Antalya Belediyesi Şirketi Ekdağ A.Ş Genel Müdürü Murtaza Tamyürek, Antalya Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi görevlisi Meltem Uyar Asi, Merkezi Antalya'da bulunan Anadolu Birliği Başkanı Bedri Yalçın ile çok sayıda davetli hazır bulundu.

Baklava ve lokum ikramı

Büyük ilgi çeken Antalya standında seramik ürünler, el yapımı tekstil işleri, bakır işlemeler gibi çeşitli hediyelik eşyalar sergilenirken, ziyaretçilere bedava lokum ve baklava ikram edildi.

Kültürel ve turistik ilişki vurgusu

Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, Noel pazarının Nürnberg'in önemli bir markası olduğunu, Antalya standı ile gerek, kültürel, gerekse turistik uluslararası tanıtma yapıldığını vurguladı. Yavuz Kül, Her yıl iki buçuk milyon kişinin gezdiği Noel Pazarı, Antalya'nın tanıtılmasında büyük katkı sağlıyor dedi.

"Geçen yıl stant ikincisi olduk"

Antalya Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi görevlisi Meltem Uyar Asi, geçen yıl kardeş şehirler stantları içinde ikinci olduklarını anımsatarak, bu yıl birinci olacaklarını dillendirdi.

Taner Tüzün

VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar