Almanya'nın Loto Milyoneri Chico'nun evleri kundaklandı

Almanya'nın Loto Milyoneri Chico'nun evleri kundaklandı

Almanya'da lotodan zengin olan Kürşat Yıldırım'ın evleri kundaklandı... Polis şimdi her yerde kundakçıyı arıyor.

Almanya'da lotodan 10 milyon Euro kazanarak zengin olan Chico lakaplı Kürşat Yıldırım'ın Dortmund'daki evleri kundaklandı.

Polise göre, daha önce Dortmund'da birçok evi kundaklayan ve aranan bir kundakçı, Kürşat Yıldırım'ın evlerini de yaktı. Evlerde toplam 20'den fazla kişi güvenli yerlere kaçmak zorunda kaldı.

ÇATI KATI TAMAMEN YANDI

Alman basın organı BILD'e konuşan Kürşat Yıldırım, "Bu sabah öğrendim. Kardeşim haber verdi, yakınlarda oturuyor" diye belirtti. Yıldırım, haberi alır almaz doğruca evine doğru gittiğini ve sokak boyunca itfaiye ve polis arabalarını gördüğünü söyledi.

Gece 4 dolaylarında itfaiyenin alarma geçtiği belirtilirken, yangının çatı katında çıktığı aktarıldı. 70 kadar itfaiyenin yangını söndürmek için uğraştığı ancak yine de iki evin çatısının da tamamen yandığı ifade edildi.

Evdeki 4 kişi ise duman soluma şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

MADDİ HASARIN BOYUTU BELLİ DEĞİL

Kürşat Yıldırım, hasarın boyutunu tahmin etmenin henüz mümkün olmadığını, polisin eve el koyduğunu söyledi. Tüm dairelerin sağlam kaldığı yalnızca çatıların ve kilerlerin zarar gördüğü aktarıldı.

Polis, kundakçının taktiğinin hep aynı olduğunu söylerken; binalara açık ön kapıdan girdiğini, ardından da koridor ya da kilerdeki çöpleri ateşe verdiğini aktardı.

Polis her yerde kundakçıyı arıyor...

ARTI49

HABERE YORUM KAT