Almanya'da sigorta şirketinden dolandırıcılara karşı uyarı

Almanya'da sigorta şirketinden dolandırıcılara karşı uyarı

Almanya'da her gün artan dolandırıcılık vakasına bir yenisi daha eklendi. Yetkililer SMS yoluyla sizinle iletişime geçmeye çalışan dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.

Dolandırcıların yeni hedefi şu anda sigorta şirketi müşterileri. AOK, SMS yoluyla dolandırıcılık girişimlerine karşı uyardı.

AOK Saksonya-Anhalt Cuma günü yaptığı duyuruda, Saksonya-Anhalt'taki sigortalılardan yeni bir sağlık kartına başvurmak için sürekli olarak bir bağlantıya ("erneuerung-aok.com") tıklamalarının istendiğini duyurdu.

AOK, mesajlara yanıt verilmemesini ve mesajların derhal silinmesini öneriyor. Sözcü Anna Mahler, "Sigortalılarımızla SMS yoluyla iletişim kurmuyoruz" açıklamasında bulundu.

Sağlık sigortası şirketi sizi ya arıyor ya şifreli bir e-posta gönderiyor veya güvenli müşteri portalı üzerinden veya mektup yoluyla sizinle iletişime geçiyor.

POLİSE HABER VERİN

Sağlık sigortası şirketi, genel kural olarak sigortalıların, göndereni tanımadıkları takdirde kişisel verilerini asla telefonda veya internette açıklamaması veya e-posta eklerini açmaması gerektiğini tavsiye ediyor.

Dolandırıcılık girişimi durumunda AOK, etkilenenlerden durumu sağlık sigortasına bildirmelerini ve gerekirse polise bir rapor vermeleri çağrısında bulundu.

ARTI49
Fotoğraf: Unsplash

HABERE YORUM KAT