Almanya'da peş peşe ev baskınları: Biri Türk 6 kişi gözaltına alındı

Almanya'da peş peşe ev baskınları: Biri Türk 6 kişi gözaltına alındı

Stuttgart Savcılığı'nın yürüttüğü operasyon kapsamında, "uyuşturucu ticareti yaptıkları" ileri sürülen biri Türk, 6 kişi tutuklandı.

Almanya’da, Stuttgart Savcılığı ve Esslingen Kriminal Dairesi tarafından yürütülen uyuşturucu kaçakçılığı soruşturması kapsamında, dün akşam çok sayıda ev ve işyerine baskın düzenlendi. Yaşları 28 ila 49 arasında değişen biri Türk, beşi Alman; toplam 6 şüpheli gözaltına alındı.

İddiaya göre, çetenin üyesi olduğundan şüphelenilen 49 yaşındaki Alman, Mannheim bölgesinde, üzerinde birkaç kilogram uyuşturucu madde ile satış trafiğinden dönerken yakalandı. Polis şüphelinin üzerinde; yaklaşık 23 kilogram "marihuana" olarak bilinen ve uyuşturucu etkisi olan bitki ile bir kilogramdan fazla esrar, az miktarda kokain, on binlerce Euro para ele geçirdi.

ADIM ADIM TAKİP EDİLDİLER

Şüphelilerin izine başka soruşturmalarda takibe takılmaları sonucu ulaşan polis, şahısların ortak bir çetenin mensubu olmaları ihtimali üzerinde çalışıyor.

"Uyuşturucu ticareti için çete kurmak" ve başkaca suçlarla yargılanmalarına başlanan şüpheliler hakkında soruşturma sürüyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT