'Almanya tarihinde böyle kriz görmedik'

'Almanya tarihinde böyle kriz görmedik'

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Scholz, "Almanya tarihinde benzeri görülmemiş bir kriz yaşıyoruz. Önümüzde zor haftalar var" dedi.

BERLİN - Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülkedeki ekonomik etkisini hafifletmek için 23 Mart'ta Bakanlar Kurulunda kabul edilen önlemler paketi Federal Meclisten (Bundestag)  geçti.

Almanya’da korona destek paketi onaylandı

Kovid-19 bulaşan doktoruyla temasta bulunması üzerine tedbir amaçlı kendisini evinde karantinaya almasından dolayı Bundestag'daki oturuma katılamayan Başbakan Angela Merkel’in yerine hükümet adına konuşmayı Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz yaptı.

"Almanya tarihinde benzeri görülmemiş bir kriz yaşıyoruz"

Scholz, salgının ulusal bir sınama olduğunu belirterek, "Almanya tarihinde benzeri görülmemiş bir kriz yaşıyoruz. Şimdi ihtiyacımız olan dayanışmadır.” dedi.

Koronavürüs salgınında hastalara iyi bir sağlık hizmeti verilmesi ve bu salgından etkilenenlerin geçimlerini sürdürebilmelerini güvence altına alınması gerektiğini vurgulayan Scholz, ekonominin istikrarlı hale getirilmesi için büyük bir meblağ ayırdıklarını ve bu krizin üstesinden gelmek için önlemler aldıklarını kaydetti.

"Önümüzde zor haftalar var"

"Önümüzde zor haftalar var. Dayanışma içinde olursak bu krizin üstesinden gelebiliriz." diyen Scholz, bu kriz döneminde doktorlara, sağlık personeline, market çalışanlarına, otobüs şoförlerine ve toplumsal hayatı ayakta tutan herkese teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum