Alman polisi gizemli mektupları soruşturuyor: Türk suçlunun üzerinden çıktı...

Alman polisi gizemli mektupları soruşturuyor: Türk suçlunun üzerinden çıktı...

Almanya'da denetime çıkan federal polis ekipleri, Dortmund'da bir Türk vatandaşını gözaltına alarak, 3 ayrı suçtan soruşturma başlattı. Soruşturmanın "gizemli" detayı ise adamın üzerinden çıkan mektuplar...

Almanya'da bir Türk vatandaşı, 3 ayrı suç işlediği iddiasıyla gözaltına alındı.

Federal polis ekipleri, dün öğle saatlerinde Dortmund Merkez İstasyonu'nda bulunan bir fast food dükkanında, şüpheli buldukları kişinin yanına giderek kontrol yapmak istedi. Üzerini aratmak istemeyen şüpheli, memurlara karşı agresif davranışlar sergiledi.

Şüpheli adamın üzerini zorla arayan polis memurları, üç poşet uyuşturucu ele geçirdi. Türk vatandaşı olduğu anlaşılan şüphelinin üzerinde, kendisinin olmayan bir arabaya ait anahtar ve başkaları adına düzenlenmiş çok sayıda belge de ele geçirildi.

Zimmete para geçirme suçu işlediğinden şüphelenilen adam, gözaltına alındı.

MEKTUPLAR GİZEMİNİ KORUYOR

Adamın üzerinden, farklı göndericilere ait ve alıcılarına teslim edilmemiş 8 adet de mektup çıktı. Mektupların üzerinde bulunma nedenine dair bir açıklama yapmayan adam hakkında. "zimmete para geçirme", "Narkotik Yasası'na karşı işlenen suçlar" ve "yazışmaların gizliliğinin ihlali" suçlamalarıyla ön soruşturma başlatıldı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT