AK Partili Külünk'ten Kılıçdaroğlu’na: Haddini bil yoksa...

AK Partili Külünk'ten Kılıçdaroğlu’na: Haddini bil yoksa...

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun paylaşımına yanıt verdi. Külünk, “Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bir vakıf kurduruyorlar Amerika’da. Paravan bir vakıf. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Ama vakfın asıl yönetimi, Erdoğan ailesi üyelerine ait” diyerek, bürokratlara “Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi” çağrısı üzerine açıklama yaptı. 

Külünk açıklamasında, “İzzet yoksunları bilmelidirler ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin memuru, sadece ve sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden emir alır ve devletinden aldığı güçle eşkıyadan ürkmez. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları içinde yaşayan ürkekler, bu ülkenin düşmanlarından medet uman asalaklardır. O asalaklar, bu devletin memuru görünmüş olabilirler ancak hiçbir zaman bu ülkeye memur olmamışlardır. “Kişi kendinden bilir eli” demişler. Asalaklar ve parazitler, dünyanın bütün canlılarını asalak ve parazit sanırlar. Tehditleri de ancak cirimleri kadardır” ifadelerine yer verdi.

Külünk, “Öyle çıplaksın ki seni ve yakın tarihini meydanda biliyor milletimiz. Her şey aşikâr! Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, dün Twitter hesabı üzerinden yaptığı video konuşmasında AK Parti'nin paravan vakıf aracılığıyla ABD'ye para aktardığını söyledi. Söz konusu para akışı hakkındaki belgeleri paylaşan Kılıçdaroğlu, kamudaki bürokratlara şöyle seslenmişti:

"Sarı bürokratlar. Sizler devleti, kanun dışı talimatlara uyarak adeta bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Öncelikle birazdan açıklayacağım şey, skandalla yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunların ne olduğunu sağır sultan da biliyor. Amacım, komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır. Komaya sokulan bu devi uyandırmak, çalışır hale getirmektir. Ama size de bir iyilik yapıyorum, ‘sarılar.’ Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan, küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun. Çünkü, hiç gündemlerinde yoksunuz."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum