Türk kızı Elif Demirezer, Kasım ayında Almanya’yı sallayacak

Türk kızı Elif Demirezer, Kasım ayında Almanya’yı sallayacak

Almanya'da yaşayan Türk kökenli şarkıcı Elif Demirezer, kasım ayı içinde 7 farklı kentte gerçekleştireceği konser programını paylaştı.

Katıldığı The Voice of Germany adlı müzik yarışmasında ünlenen ve ardından ismini, çıkardığı albüm ile duyuran Elif Demirezer, Kasım ayında gerçekleştireceği Almanya turnesi ile sevenleriyle buluşacak.

Elif Demirezer, konser programını sosyal medya hesabından paylaştı.

Kasım ayı boyunca farklı kentlerde gerçekleşecek konser programı şöyle:

9 Kasım – Münster
10 Kasım – Hannover
11 Kasım – Bremen
12 Kasım – Leipzig
14 Kasım – Nürnberg
15 Kasım – Ulm
16 Kasım – Karlsruhe

Elif Demirezer kimdir?

Doğum tarihi 1992, doğum yeri ise Almanya Berlin olan ELIF yani gerçek ismi ile Elif Demirezer müzisyen, şarkıcı, sunucu ve söz yazarı’dır. Ailesi 1987 senesinde Türkiye’den Almanya’ya göç etmiş, ELIF’te Berlin’de doğmuştur. Aslen bazı kaynaklara göre Türkiye’nin Akdeniz illerinden birisi olan Adana’lıdır. Ailenin 4 çocuğunun 3.sü olan başarılı şarkıcı, Berlin’in Moabit semtinde büyümüş ve OSC KIM okuluna gitmiştir. Okul müzikalinde ve okul korosunda yer almış, ayrıca yine gençlik senelerinde gitar dersleri almıştır. İlk şarkılarını ise o dönemlerde kaleme almaya başlamıştır.

Henüz 16 yaşında iken ProSieben yetenek gösterisi Popstars’ın 8. sezonunda yarışmıştır. O dönemde büyük ses getirmiş ve All American Rejects (The Wind Blows) ve Cassandra Steen (Never Knew I Needed) ile ortak performans sergilemiş, Niklas Dennin ile birlikte finalde 2. olmuştur.

Alman pop şarkıcısı ve Türk asıllı söz yazarı olarak tanınan başarılı müzisyen, genellikle popstars yarışmasından sonra ağırlıklı olarak Almanca olan kendi şarkılarını seslendirmiştir. Facebook ve Youtube hesabı üzerinden paylaşımlar yapmış, yapmaya da devam etmektedir. Son dönemde Türkiye’de özellikle Mero ile birlikte MERO feat. ELIF – Bitte Geh (Official Video) büyük ilgi görmüştür.

Bir dönem Webradio’nun “I Love Radio” için blog yazarı olarak çalışan Elif Demirezer 2012 yılında, Demirezer Alman kulüpleri Kasım turu için Alman şarkıcı-söz yazarı Tim Bendzko’ya katılmıştır.

2013 yılının Şubat ayında, Almanya turu sırasında Ronan Keating’in açılış sahnesinde yer almış, ilerleyen süreçte ise ilk single çalışması “Unter meiner Haut” (Under My Skin) Universal Music tarafından yayınlanmıştır. Kısa süre içinde Alman Single listelerinde 80. sıraya kadar yükselmiştir.

Elif Demirezer 32 yaşında ve 1.77 cm boyundadır. Kilosu 59, burcu ise yay’dır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Ayrıca Youtube video kanalında paylaşımlarını sürdürmektedir.

HABERE YORUM KAT