Süleyman Soylu'nun yerine gelecek isim kulislere düştü

Süleyman Soylu'nun yerine gelecek isim kulislere düştü

İktidarın değişiklik yapacağı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yerine Faruk Çelik'in düşünüldüğü iddia edildi.

Milli Gazete'den Bünyamin Güler'in haberine göre, Erdoğan vitrin değişikliğine gidecek. 'Parti büyüklerinin' Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelttiği uyarıların ardından ilk neşterin İçişleri Bakanlığı'na atılacağı öne sürüldü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ismi sıklıkla, organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan ve şimdilerde Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) yaşamını sürdüren Sedat Peker'in kimi siyasi ve bürokratlarla ilgili ifşalarında gündeme geliyor.Öte yandan Soylu’nun muhalefete yönelik tavrı da kamuoyunda tepki çekiyor.

Soylu'nun yerine, AKP hükümetlerinde daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Devlet Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvanlık Bakanlığı görevlerini üstlenen Faruk Çelik'in düşünüldüğü iddia edildi.

Ankara’da son dönemde sıkça dile getirilen bu iddiaya göre, Çelik’in hazırlık yaptığı ve yeni koltuğa oturacağı belirtiliyor.

Çelik isminin seçilmesinin, seçim ile doğrudan ilişkili olduğu da kaydediliyor. Çelik’e yakın isimler, değişikliğin her an olabileceğini ifade ediyor.

Erdoğan tarafından ilk neşterin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya vurulacağı ifade edilirken, bunun sebebinin ise hem Soylu’nun sabıkalı isimlerle fotoğraflarının çıkması hem de parti hazırlığı içerisinde bulunduğu iddiasının olduğu kaydediliyor. Erdoğan’ın Soylu’yu görevden almasının ise an meselesi olduğu belirtiliyor.

SÜLEYMAN SOYLU SİYASETİ BIRAKACAK MI

Öte yandan Süleyman Soylu'nun istifa edeceği söylentileri de çıktı. Ayrıca Hadi Özışık, yayınladığı son videoda "2023 yılında Süleyman Soylu siyaseti bırakma kararı almış. 2023 yılında AK Parti kazanırsa, Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa Süleyman Soylu siyaseti bırakacak. Bu bir duyum değil, bu çok sağlam bir bilgi" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT