Sinan Ateş cinayetinde kritik ifade Almanya’dan geldi

Sinan Ateş cinayetinde kritik ifade Almanya’dan geldi

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında kritik isimlerin yer aldığı tanık ifadesi Almanya’dan geldi. Ateş’in Almanya’da yaşayan arkadaşı Ömer Zengin “Bizi bir telefon ile Berlin’den Ankara’ya getiren adalet” diyerek belgeyi paylaştı

Öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in Almanya'da yaşayan arkadaşı ve aynı dönem MHP'de birlikte görev yapan Ömer Zengin, sosyal medyadan Ateş cinayetine ilişkin verdiği ifadeyi paylaştı. Zengin, "Bizi bir telefon ile Berlin’den Ankara’ya getiren adalet(!) Ankara’daki Ülkücü katili FETÖ'cüleri bir türlü ayağına getiremiyor!" dedi.

Ömer Zengin, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bizi bir telefon ile Berlin’den Ankara’ya getiren adalet(!) Ankara’daki Ülkücü katili FETÖ'cüleri bir türlü ayağına getiremiyor! 10 yaşında bir kız çocuğu ile iddianamedeyim. Türk Kamuoyuna saygılarımla…"

“ATEŞ'E KARŞI HUSUMET BÖYLE BAŞLADI...”

Zengin'in ifadesinde, Olcay Kılavuz'un görevden alınmasının ardından Ateş'in parti özel kalem müdür yardımcısı Akın Yavuz'un referansı ile göreve getirilmesi sonucunda Ateş'e karşı husumetin başladığını düşündüğü bilgisi yer aldı. İfadesinde, Ateş ile sık sık görüştüğünü ifade eden Zengin, Ateş'in, kendisinin görevden alınması yönünde çalışmalar yapıldığını kendisine anlattığını söyledi.

“CİNAYET LEFZAN'IN ÜZERİNE YIKILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Zengin'in ifadesinde, Sinan Ateş suikastinin Ahmet Yiğit Yıldırım önderliğinde, İzzet Ulvi Yönter, Olcay Kılavuz ve Nevzat Ünlütürk tarafından organize edildiğinden emin olduğu, Yıldırım ile Ömer Lefzan arasında eskiye dayalı bir husumet nedeniyle de cinayetin Lefzan'ın üzerine yıkılmaya çalışıldığını söylediği görüldü.

Ayrıca Zengin'in ifadesinde, Ateş'in Doğukan Çep ile herhangi bir tanışıklığı ve husumeti bulunmadığını söylediği bilgisi de yer aldı.

Ömer Zengin, ifadesinin sonunda kızını Türkiye'ye gelip gittikçe gördüğünü de söyledi.

İşte o ifade:

gnnzec0xaaechor.jpg

gnnzeczxoaaep-6.jpg

HABERE YORUM KAT
1 Yorum