MHP'liler Sinan Ateş'in isminin cadde ve parklara verilmesi önergesini geri çevirdi

MHP'liler Sinan Ateş'in isminin cadde ve parklara verilmesi önergesini geri çevirdi

Öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in isminin cadde ve parklara verilmesi önergesi MHP'liler tarafından reddedildi.

MHP'li belediye başkanı ve meclis üyeleri, İYİ Parti'nin önerisiyle ilgili olarak, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in isminin bir cadde, park veya sosyal tesislere verilmesini reddetti.

İYİ Parti, Yenişehir Belediye Meclisi toplantısında Sinan Ateş'in isminin bir cadde, park veya sosyal tesise verilmesi amacıyla bir önerge hazırladı ve ilgili komisyonlarda değerlendirilmesi için önergenin Meclis'e sevkini talep etti. Ancak, MHP'li Belediye Başkanı Davut Aydın ve Belediye Meclis Üyeleri, İYİ Parti'nin önergesinin işleme konulmasını kabul etmedi.

Bu kararın ardından İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel bu değerlendirmeyi yaptı:

"İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı olarak mayıs ayında Yenişehir Belediye Meclisi'nde İYİ Parti Meclis Grubu olarak merhum Şehit Sinan Ateş'in isminin ve aziz hatırasının ilçemizde yaşatılmasıyla ilgili verdiğimiz önerge maalesef kabul görmedi. Bizler halbuki şehidimizin, Sinan Ateş’in isminin Yenişehir'de bir büyük caddede, sosyal tesis ya da parka ismini vererek aziz hatırasını yaşatmak arzusu içerisindeydik. Ama maalesef Yenişehir Belediyesi dedi ki ‘Biz size daha sonraki günlerde cevap vereceğiz’ diyerek maalesef bu önergemizi kabul etmedi. Bizler bunun vicdanları ciddi anlamda yaraladığını düşünüyoruz. Hem Yenişehir’deki Türk milliyetçilerini hem de tüm Türkiye'deki Türk gençleri için ciddi bir vefasızlık olduğunu düşünüyoruz."

HABERE YORUM KAT