Sedat Peker'in yakını: 'İrtibat kurulamıyor'

Sedat Peker'in yakını: 'İrtibat kurulamıyor'

Gazeteci İsmail Saymaz, Sedat Peker'in yakın çevresinden bir isime ulaştığını ve Peker'den haber alınamadığını belirtti.

El Cezire, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından Türkiye'ye iade edilebileceğini belirten bir analiz yayınlamasının ardından düzeltme geçerek "gözaltı" ifadesinin yer aldığı cümlenin kaldırıldığını açıkladı.

Bu haberin ardından Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Sedat Peker'in yakın çevresinden bir isimle konuştu.

"İRTİBAT KURAMADIK"

Halk TV'de yer alan habere göre; Peker'in yakını Saymaz'a "Sedat Peker ile dün akşam irtibatımız vardı ama bu bu sabah itibariyle irtibat kuramadık" bilgisini verdi.

"BULUNDUĞU ÜLKEYİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR"

İsmail Saymaz 3 Aralık’ta Halk TV'de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi programında Sedat Peker'e ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Saymaz, Peker'in hala Dubai'de ailesi ile birlikte yaşamaya devam ettiğini söylemiş ancak ülke değiştirmek istediğini belirtmişti.

"AİLESİNİN DE İNTERNET ERİŞİMİ KESİLDİ"

Peker'in evindeki internet erişiminin kesildiğini ifade eden Saymaz, "Ailesinin de internete erişimi kesildi ama çocukları okul oluyor dolayısıyla onların derslerine erişim sorunu çıktı. Sedat Peker bu engeli aşabilmek için BAE yetkilileri ile temas kurmaya çalışıyor. Henüz bu temaslardan bir sonuç elde edemedi. Yakın çevresine 'Bana bu zulmü edenler bir gün mutlaka bunun sonucunu görecek ve kendileri çocuklarıyla birlikte Türkiye'den kaçacak. Onların gidebileceği bir ülke var mı o zaman göreceğiz' diyor. Sedat Peker başka bir ülkeye gitmek istiyor. Bulunduğu ülke ona bir cezaevine dönüşmeye başladı. Özellikle bulunduğu ülkeyi değiştirmek için bir arayış halinde. İmkan bulursa ülkeyi değiştirecek" ifadelerini kullanmıştı.

"5 GÜNDÜR İLETİŞİM KURAMIYORUM"

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın ise 30 kasım tarihinde yaptığı açıklamada müvekkiliyle 5 gündür iletişim kuramadığını söylemişti.

HABERE YORUM KAT