Sağlık çalışanı Ömür Erez hunharca katledildi!

Sağlık çalışanı Ömür Erez hunharca katledildi!

Kartal'da aile sağlığı merkezinde hemşire Ömür Erez silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Saldırgan yakalandı.

İstanbul Kartal’da, Kartal 10 Numaralı Aile Sağlığı Merkezi'ne silahı ile giren Rahmi Uygun (39), hemşire Ömür Erez ile tartıştıktan başına ateş etti.

33 yaşındaki Ömür Erez ağır yaralanırken 20 suç kaydı bulunduğu belirtilen Rahmi Uygun kaçarak uzaklaştı. Hemşireye ilk müdahale sağlık merkezinde yapıldı.

 
HAYATINI KAYBETTİ
Hemşire Ömür Erez daha sonra ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak Erez hayatını kaybetti.

Olay yerine gelen polis, emniyet şeridi çekerek inceleme yaptı. İl dışından geldiği belirtilen saldırganın daha önce hemşireyi rahatsız ettiği tespit edildi.

YAKALANDI
Aile sağlığı merkezinde hemşireyi öldüren, 20 suçtan kaydı olan Rahmi Uygun Bağcılar'da yakalandı.

İSTANBUL VALİLİĞİ SUÇ KAYITLARINI AÇIKLADI
Olay yerine gelen polis, emniyet şeridi çekerek inceleme yaptı. İl dışından geldiği belirtilen saldırganın daha önce hemşireyi rahatsız ettiği tespit edildi. İstanbul Valliği'nden yapılan açıklamada, "Şüpheliye ait arşiv araştırmasında 'Kasten Yaralama, Tehdit, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Evrakta Sahtecilik' suç kaydı bulunduğu tespit edilmiştir"  denildi


 
Polisin kaçan saldırganı yakalamak için çalışması sürüyor.

"DIŞARIDA 20-25 DAKİKA KONUŞTULAR" 
Görgü tanığı Savaş Kuru, "Dışarıda 20-25 dakika konuştular. Ondan sonra içeriye girdiler. Adam kadının kafasına sıkmış. Sağlık ocağında karşı komşumdu" diye konuştu.

Olayı gören Mevlüt Koç de, "Kız bana 'Konya'dan belalım geldi, gel' dedi. Ben de hemen içeri girdim. Polisi ara gelsin alsın dedim. Olay büyümesin derken içeri girdi, ateş etmeye başladı. Kız komşum. Bu belalısı, durmadan tehdit ediyordu kızı. 5 el ateş etti. Durmadan telefonla rahatsız ediyordu. Derdi kızla birlikte olmak, evlenmek. Ama kız istemiyordu bunu. Olayın tam karşısındaydım. Konuşuyordu kızla. Sonra kaçtı" diye konuştu.


FAHRETTİN KOCA'DAN AÇIKLAMA
Kadın cinayetine ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Kartal’da, Aile Sağlığı Merkezimizde görevli hemşire silahlı bir saldırgan tarafından hunharca katledildi. Hemşire arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz. Katil zanlısı yakalanmıştır. İnsan hayatına, genç bir kadına kıymanın cezasını çekecek'' ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT