Rewe'den kapatma kararı: Talep yeterli değil

Rewe'den kapatma kararı: Talep yeterli değil

Rewe tarafından kırsal bölgeler için uygulamaya geçirilen mobil market projesi sonlandırıldı. Şirket projenin sonlandırılmasını, yeterli talebin olmamasına bağladı.

Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde Rewe ve Deutsche Bahn iş birliğiyle hayata geçirilen "gezici süpermarket otobüsü projesi", yetersiz ilgi nedeniyle sonlandırıldı. Şirket yetkililerinin açıklamalarına göre, pilot projenin yeterince karlı olmaması nedeniyle devam ettirilmemesine karar verildi.

Kış arasından sonra Mart ayında tekrar birkaç Kuzey Hessen köyünü ziyaret ederek halka temel gıda maddeleri sağlaması planlanan alışveriş otobüsü, bu amacına ulaşamadı.

Rewe Jörn Berszinski, yönettiği hareketli süpermarket için "Güzel bir projeydi ve biz çok çaba ve emek harcadık. Birçok olumlu geri dönüş aldık, ancak sonuç itibarıyla hizmet yeterince rağbet görmedi" ifadelerini kullandı.

Talebin köylere göre değişkenlik gösterdiğini, fakat genel olarak devam etmek için yeterli olmadığını belirtti.

700 ÜRÜN YER ALIYORDU

Gezici alışveriş otobüsü, kırsal alanlarda yakın çevre hizmetlerinin devamlılığını sağlamak amacıyla Rewe ve Deutsche Bahn tarafından başlatılan ortak bir projeydi. Geçen yıl Mart ayından itibaren her gün Kassel, Schwalm-Eder ve Waldeck-Frankenberg ilçelerinde üç köye kadar hizmet veren otobüs, yaklaşık 700 farklı ürün sunuyordu.

ARTI49

HABERE YORUM KAT