Lidl ürün yelpazesindeki büyük değişikliği duyurdu!

Lidl ürün yelpazesindeki büyük değişikliği duyurdu!

Lidl Ekim ayından itibaren birçok ürünü ürün yelpazesinden çıkaracağını duyurdu.

Lidl müşterileri Ekim ayından itibaren bir değişiklikle karşı karşıya kalacak. Şirket ürün yelpazesini değiştiriyor ve birçok ürünü ürün yelpazesinin dışına çıkarıyor.

İndirim devi Lidl, ekim ayından itibaren gerçekleşeceği duyurulan ürün değişikliği konusunda da net bir duruş sergiliyor. Değer zincirindeki tüm ortaklarla yoğun işbirliği sayesinde Bad Wimpfen merkezli grup, taze sığır eti sunumunu tamamen daha yüksek hayvan refahı standartlarına dönüştürmeyi başardı.

Ekim ayından itibaren Lidl artık birinci ve ikinci tür sığır eti sunmak istemiyor. Bunun yerine müşterilere yalnızca üçüncü ve dördüncü yetiştirme türünden elde edilen etler sunulacak. Lidl daha yüksek hayvan refahı standartlarına geçerek daha fazla hayvan refahını teşvik etmek istiyor

Ekim 2023'ten itibaren Lidl müşterileri yalnızca üçüncü veya dördüncü yetiştirme türünden sığır eti satın alabilecek.

Kısa bir süre sonra süt yelpazesinde de bir değişiklik olacak: 2024'ün başından itibaren yalnızca kendi markalarından 3 ve 4 üretim tipiyle taze süt ve laktoz içermeyen süt satın alabileceksiniz. Yıl içerisinde uzun ömürlü süt ve dolayısıyla tüm içme sütü yelpazesi de daha yüksek seviye 3'e dönüştürülecek.

Bu, indirimcinin mevcut hedefine planlanandan bir yıl daha erken ulaşacağı anlamına geliyor. 2024 yılında uzun ömürlü süt ve dolayısıyla içme sütü çeşitlerinin tamamı da daha yüksek seviye olan 3'e dönüştürülecek

HABERE YORUM KAT