Kılıçdaroğlu: "Ben lortların, baronların adamı değilim"

Kılıçdaroğlu: "Ben lortların, baronların adamı değilim"

İzmir'de İzdönüşüm Fabrikası’nın açılış töreninde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben beşli çetelerin adamı değilim. Ben sizin yanınızdayım. Alın teri dökenlerin yanındayım. Çalışanların yanındayım. Alın terini hak edenlerin yanındayım" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de İzdönüşüm Fabrikası'nın açılış törenine katıldı. Burada kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Ben lortların, baronların adamı değilim. Ben sizin yanınızdayım. Alın teri dökenlerin yanındayım. Çalışanların yanındayım. Alın terini hak edenlerin yanındayım. Bu ülkede herkesin karnı doyduğu zaman huzur gelir ülkeye. Herkesin karnının doymadığı, fakirin ezildiği, varlıklılara da büyük kaynakların aktarıldığı ekonomik düzeyi, neoliberal düzeni asla kabul etmiyorum.

Altta kalan ezilsin, üstte kalan zenginleşsin. Olmaz efendim, olmaz. Sosyal devlet dediğimiz işin temelinde herkesin karnının doyması vardır. Devletin sosyal olması için sizin hak ettiğiniz emeğinizin karşılığının verilmesi lazım. Aksi halde o devlet, sosyal devlet olmaz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Belediye Başkanımız Tunç Bey'in bu bağlamda attığı adım son derece değerlidir. Bu tesis yeniden alınıp, yeniden inşa edilmenin ötesinde bir anlayışı da yeniden inşa ettiği için benim açımdan son derece değerlidir.”

HABERE YORUM KAT