Kılıçdaroğlu "Başörtüsü ile ilgili yanlışlarımız oldu" dedi ve bombayı patlattı!

Kılıçdaroğlu "Başörtüsü ile ilgili yanlışlarımız oldu" dedi ve bombayı patlattı!

Kılıçdaroğlu, 21:00'de Twitter'da buluşma çağrısı yapmıştı. “Kimsenin kalbi kırılmasın kimsenin gönlünde bir yara açılmasın diye bazen oy kaybetmeyi bile göze almak gerekiyor.” diyen Kılıçdaroğlu’nun açıklaması ‘başörtüsü meselesi’ hakkında geldi.

Başörtüsü konusunda CHP’nin de yanlışları olduğunu belirten CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu evinden çektiği videoda halka ve hükümete şu şekilde seslendi:

 

 

“Türkiye'yi barıştırma yolu zor ve engebeli bir yol ve bu yolda hep beraber yürümek zorundayız. Bu yaralardan biri de başörtüsü mevzusu. Burada bizim de yanlışlarımız oldu geçmişte ama değişmeyi, öğrenmeyi bildik. Şimdi bir sonraki aşamaya geçme zamanı. Bu meseleyi toplum olarak aşma, geride bırakma zamanı. Konuyu devlet ciddiyeti ile çözme ve konuyu siyasetçilerinin iki dudağının arasından çıkarma zamanı. Evrensel hukuk ilkeleriyle uyum içerisinde bir kanuni çerçeve oluşturduk. Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasal güvenceye alacağız. Bunu bir tartışma konusu olmaktan tamamıyla çıkartacağız. Yarın itibariyle bu yarayı sonsuza kadar kapatacak adımı atıyoruz.  Kanun teklifimizi grup toplantımızdan hemen sonra TBMM'ye sunacağız. Cumhuriyet Halk Partisi grubu eksiksiz, amasız, takasız ve yüreklice bu kanunun arkasında duracaktır. Sarayında samimiyet turnusolü bu, bakalım onların tutumu ne olacak. Türkiye'nin yaralarını bir bir kapatma konusunda yol arkadaşlarım benimle. Türkiye'nin çok kanayan yaralarını kapatma konusunda da biz daha cesur olacağız. Bundan en ufak bir şüphem yok. Ve sevgili halkım bu zor ama zor olduğu kadar da hakiki olan yolculukta sizi de yanımda görmek istiyorum."    

Artı49

HABERE YORUM KAT