Karamollaoğlu: Beni Altılı Masa'ya bir bakıma Erdoğan mecbur etti

Karamollaoğlu: Beni Altılı Masa'ya bir bakıma Erdoğan mecbur etti

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu, ilk başlarda Altılı Masa gibi bir birliktelik içide bulunmayı düşünmediğini belirterek bir bakıma kendisini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ittiğini söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'yle birlikte bulundukları Altılı Masa'yla ilgili Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat'a konuştu. 

Karamollaoğlu, geçtiğimiz yıl Erdoğan'la yaptığı iki görüşmeye dikkati çekti ve 'anlaşamamakta anlaştıklarını' hatırlattı:

 

"İlk başlangıçta böyle bir birliktelik (6’lı masa) içinde olmayı düşünmedim. Sonunda Cumhurbaşkanı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde oldu.

(Erdoğan sizi bu masaya itti mi?) Bir bakıma öyle oldu.

Siyasi manevraları en iyi Sayın Erdoğan beceriyor. Türkiye’nin meseleleri müzakereye ihtiyacı var. Tayyip Bey bunu sağlamış olsaydı...

Dünyadaki liderlere bakınca en kıdemli iki, üç lider var. Onlardan biri de Sayın Cumhurbaşkanı. Diyalog kurmakta rahat. Bir de içerde kurmuş olsaydı bu diyaloğu... Ancak artık kendi arkadaşlarıyla bile konuları enine boyuna tartışmıyor. (...)"

 

Yazının tamamı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum