Hamburg'da ikinci hilafet çağrısı.. Yüzlerce polis alana doldu

Hamburg'da ikinci hilafet çağrısı.. Yüzlerce polis alana doldu

“Muslim Interactive” nisan ayında 1000 kişi ile gerçekleştirdiği gösteri sonrası 2500 kişi ile ikinci gösterisini gerçekleştirdi. Gösteride “Halifelik çözümdür” pankartları dikkat çekti.

Hamburg'da İslamcı grup “Muslim Interactive” tarafından düzenlenen gösteriye çok sayıda kişi geniş bir güvenlik gücü eşliğinde katıldı. Akşam saatlerinde polis 2300 katılımcıdan söz etti. Göstericiler öğleden sonra St. Georg semtindeki Haç İstasyonlarında bir miting için toplandı.

Miting Muslim Interaktiv grubu Federal Anayasayı Koruma Dairesi tarafından denetleniyor ve Hizb-ut Tahrir grubuyla ideolojik yakınlığı var .

Gösterinin sadece sabit bir miting olarak gerçekleşmesine izin verildi. Mitingin yakınında çok sayıda karşı gösterici toplandı. Gösteride 500 civarı polis görev aldı. Gösteri sırasında hilafet çağrılarına ve İsrail karşıtı sloganlara izin verilmedi.

Polise gösteri sonrası yaptığı açıklamada gösterinin barışçıl geçtiğini ve hiçbir suç unsurunun oluşmadığını söyledi.

NİSAN AYINDA DA GÖSTERİ YAPTILAR

Muslim Interaktiv'in benzer bir mitingi nisan ayı sonunda ülke çapında öfkeye neden olmuştu. Burada 1.200'den fazla kişi Almanya'daki İslamofobik olduğu iddia edilen siyasete ve medyaya karşı gösteri yaptı.O zaman yapılan gösterideki pankartlarda “Halifelik çözümdür” yazıyordu.

ARTI49
Fotoğraf: @minteraktiv / Instagram

HABERE YORUM KAT
4 Yorum