İslamcıların Hamburg'da gizli toplantısı ortaya çıktı... Hilafet kurmak istiyorlar!

İslamcıların Hamburg'da gizli toplantısı ortaya çıktı... Hilafet kurmak istiyorlar!

Yasaklı "Hizb ut-Tahrir" örgütünün genç ve havalı görünen örgütü olarak kabul edilen "Muslim Interactive" grubu gösterişli arabaları ve saç traşları ile dikkat çekiyor.

Müfettişler bu kişileri "radikale Pop-Islamisten" olarak adlandırıyor: Boyunlarını kazıtmışlar, gösterişli arabalar kullanıyorlar, İsrail'den nefret ediyorlar ve Almanya'da şeriatı ve halifeliği getirmek istiyorlar.

Tartışmalı "Muslim Interactive" grubunun yüzlerce üyesi ve destekçisi Hamburg'un Allermöhe semtindeki "Elite Event House "da birkaç kez bir araya geldi.

Hamburg Anayasayı Koruma Dairesi toplantıları yakından takip ediyor ve İsrail - Filistin arasındaki savaşın yeni üyeler kazanmak için kullanıldığı konusunda uyarıyor.

Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı Torsten Voß "'Muslim Interactive" grubunu tehlikeli olarak nitelendirirken bu grubun uzun vadede sayısını arttırabileceği konusunda uyarıyor.

Almanya'da "Muslim Interaktiv" örgütü yasaklı "Hizb ut-Tahrir" örgütünün genç ve havalı görünen bir kolu olarak görülüyor. Güvenlik güçlerinden gelen bilgilendirmelere göre en aktif oldukları platform internet.

"Muslim Interactive" grubuna göre temel amaç İslamı yaymak. Grubun toplantılarına ve internet paylaşımlarına bakıldığında ABD, İsrail, Demokrasi, Kadın karşıtı olduğu görülüyor. Ayrıca herşeyden öte Almanya'nın şeriat ile yönetilmesi gerektiğini savunuyor.

Hamburg'daki son "Muslim Interactive" etkinliğine yaklaşık 300 erkek katıldı. Uzmanlar Hamburg'daki gibi propaganda etkinliklerinin İslami oruç ayı Ramazan'da gerçekleşmesine şaşırmıyor. Akşam iftar yemeği genellikle bu tür toplantılar için kullanılıyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
4 Yorum