Gurbetçinin mektubu: Almanya’ya gittim ama bir ay sonra ihanete uğradım

Gurbetçinin mektubu: Almanya’ya gittim ama bir ay sonra ihanete uğradım

Hürriyet’in ilişki yazarı Güzin Abla, bir gurbetçinin aldatıldığını anlattığı mektubunu yayınladı.

Almanya’ya gelen gurbetçinin aldatılma hikayesi yürek yaktı.

Hürriyet’in ilişki yazarı Güzin Abla, bir gurbetçinin aldatıldığını anlattığı mektubunu yayınladı.

Gurbetçi ise mektubunda “Çalışmak için Almanya’ya gittim. 1 ay sonra kız arkadaşım arayıp başkasıyla evleneceğini söyledi. İhanete uğradım, aldatıldım, terk edildim...” dedi.

İşte Güzin Abla’nın yazısı…

Merhaba Güzin Abla, benim 2 yıllık bir ilişkim vardı. Kız arkadaşım ailesiyle tanışmamı istedi. Ama ben Almanya’ya çalışmaya gideceğim diye bu tanışmayı erteledim. Kız arkadaşıma “1 veya 2 yıl yurtdışında çalışmayı düşünüyorum.

Gelip tanışırsam, bu durumu söylersem ilişkimizi engelleyebilirler” dedim.

O da bana hak verdi ve anlaştık. “Git, ben seni bekleyeceğim. Gider çalışır gelirsin bizim için” dedi... Almanya’ya geleli 1 ay oldu ve sevgilim beni aradı.

Bu sefer “Amcam bizimle tanışmadan neden gitti diye soruyor. Üstüme geliyorlar, baskı yapıyorlar. Amcam bana laf sokuyor, dayanamıyorum” dedi.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra bu kez kendisini istemeye geleceklerini söyledi...

Ben de “Sen kabul etmezsin olur biter, ailen bizi biliyor sonuçta” dedim. İlk önce “tamam” dedi, ertesi gün ise benden ayrılmak istediğini, görücüye gelen çocukla evleneceklerini, ailesinin kültür farkı ve yurtdışında olmam nedeniyle beni istemedikleri söyledi.

Sonra beni engelleyip bloke etti. Farklı bir yerden ulaştım, “Bitti, zorla güzellik olmaz. Ben artık seni istemiyorum, sevmiyorum” dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü.

Ben de teyzesini aradım.

O da “Halası ikna etti onu. Kızla çocuk konuştular, ‘tamam’ dediler. Artık umursama, kendi hayatına bak” dedi.

Kızı tekrar aradım... Kızdım, bağırdım, ağladım. “Ben artık kararımı, yolumu seçtim. Ben istedim, kimse bana akıl vermedi” dedi ve hiç üzülmemiş gibiydi...

Şimdi sosyal medya hesabına bakıyorum, gözüme soka soka evleneceği çocukla paylaşımlar yapıyor.

Daha 1 ay önce birlikteydik, yaşadığımız iki yıla hiç mi saygısı yok?

İhanete uğradım, aldatıldım, terk edildim... Kız arkadaşımın daha önce bir arkadaşı olmuştu, onunla zorla birlikte olmuş...

Çocuğu şikâyet etmişler, mahkemelik olmuşlar. Bakire olmadığını söylemişti. Yüzüne hiç vurmadım, onu öyle kabul ettim. Şimdi nasıl oluyor da başkasıyla evlenebiliyor?

Beni hiç sevmemiş mi? Bana bir şey söyleyin. ◊ Rumuz: Dayanamıyorum

YANIT

Boş yere kendini suçlama, belli ki bu genç kız, amcalarının ve halasının etkisinde kalmış. Hatta belki de tehdit altında bile olabilir. Onu korkutmuş da olabilirler... Ama sonuçta onların istediğini kabul etmiş. Kültür farkı dedikleri, senin daha çağdaş ve modern bir anlayış içinde olman, Almanya’da çalışman ise belki bu da onların işine gelmemiştir.

Her neyse, sevdiğin kız da seni gerçek anlamda sevmiş olsaydı, bu kadar kısa zamanda senden vazgeçmezdi. Amcalarının ve halasının isteğine boyun eğip bu evliliğe “evet” demezdi.

Hem dur bakalım, bu yeni damat adayı sevdiğin kızın başından geçen ve mahkemelik olmasına yol açan olaylar karşısında nasıl bir tepki verecek?

Yine de seni istemeyene sen de gönlünün kapılarını kapat sevgili oğlum.

Sen bu kadar değersiz biri misin? Zamanla duygu ve düşüncelerin değişecektir, göreceksin bak. Boş yere üzüldüğünü anlayacaksın.

Biraz sabır lütfen...

HABERE YORUM KAT