Gümrük uyarılarını hiçe sayan Türk, kilolarca takı kaptırdı

Gümrük uyarılarını hiçe sayan Türk, kilolarca takı kaptırdı

Türkiye'den yola çıkan araçta gümrük kontrolleri sırasında 7,3 kilo takı ele geçirildi.

Gümrük yetkilileri vatandaşları nakit ve takı sınırı konusunda düzenli olarak uyarmasına rağmen bu uyarıları dinlemeyenler kontroller sırasında yakalanıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'den yola çıkan bir araçta gümrük memurları tarafından yapılan inceleme sonucunda 7,3 kilodan fazla kaçak gümüş takı ele geçirildi.

04.11.2023 tarihinde Türkiye'den Bulgaristan üzerinden Sırbistan'a gitmekte olan bir araç Kapitan Andreevo BCP'ye geldi. Gümrük kontrol alanında Türk vatandaşı olan sürücü ve 8 yolcu beyan edecekleri bir şey olmadığını açıkladı.

Denetim sırasında gümrük memurları, motor bölgesinde özel olarak yapılmış depoya gizlenmiş, beyaz metal eşyalar içeren paketler buldu. Madalyon, kolye, bilezik ve küpelerin de aralarında bulunduğu toplam 7 bin 342 gram takı bulundu. Yapılan incelemelere göre eşyaların gümüş olduğu belirtildi.

54 yaşındaki sürücü, gümüş takıların kendisine ait olduğunu beyan etti.

Sürücü hakkında; biri gümrük yetkililerinin bilgisi ve izni olmadan malları taşımaya çalıştığı için, diğeri ise özel olarak oluşturulmuş bir deponun bulunması sebebiyle işlem başlatıldı.

ARTI49
Fotoğraf:Unsplash

HABERE YORUM KAT