Grup Yorum Almanya'da yağmur altında konser verdi

Almanya'da dün düzenlen bir açık hava etkinliğinde sahne alan Grup Yorum yaklaşık iki bini aşkın izleyicisine konser verdi.

ESSEN - Almanya'da dün düzenlen bir açık hava etkinliğinde sahne alan Grup Yorum, hava muhalefetine aldırmadan bekleyen yaklaşık iki bini aşkın izleyicisine konser verdi.

Grup Yorum, Almanya'nın Essen şehri yakınlarında bulunan Gladbeck kasabasında dün düzenlenen Irkçılığa karşı, Tek Ses Tek Yürek adlı kültür festivalinde dinleyicisiyle buluştu. Farklı müzik grupların konserlerinin ardından sahne alan Grup Yorum, "İşte Buradayız" adlı eserle konserine başladı.

Grup Yorum üyeleri, ara ara yaptıkları konuşmalarda, “etkinliğe katılmamızı engellemek için çok çaba harcayan çevrelerin olduğunu biliyoruz, ama engel olamadılar buradayız” şeklinde ki sözlerine yağmurlu havaya rağmen alanı terk etmeyen Grup Yorum takipçileri de, “Grup Yorum Halktır, Susturulamaz” diyerek destek verdi. Yağmur altında zaman zaman şemsiyelerini açarak saatlerce alanda bekleyen grup yorum takipçileri, grubun sahnede seslendirdiği eserlere de eşlik etti.


CHP Milletvekili Hilmi Yarayıcı da sahnedeydi

Bazı toplantılara katılmak için Almanya'da bulunan CHP Milletvekili Hilmi Yarayıcı, eskiden kendisinin de üyesi olduğu Grup Yorum ‘un konserine gelerek, arkadaşlarına destek verdi. Sahnede kısa bir selamlama konuşması da yapan vekil Hilmi Yarayıcı, daha sonra gruba katılarak eskiden olduğu gibi şarkıları birlikte okudu. 

Hava muhalefetinin engel olamadığı Grup Yorum konseri, geç saatlere kadar devam etti.

VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar