PKK destekçileri İngiliz Parlamentosu’nu karıştırdı

İngiliz Parlamentosu’nda UETD'nin yaptığı toplantıda terör örgütü PKK sempatizanı bir grup Türkiye karşıtı sloganlar attı.

LONDRA - İngiltere’nin Başkenti Londra’da İngiliz Parlamentosu’nda Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) yaptığı toplantıya giren bir grup terör örgütü sempatizanı Türkiye karşıtı sloganlar atarak, gösteri yaptı.

Öcalan baskılı tişörtler giyen gruba İngiliz polisi kısa sürede müdahale etti ve olayın büyümesi önlendi. Polis tarafından önce uyarılan grup, daha sonra salon dışına çıkarıldı. UETD Siyasi İşler Başkanı Merve Demir gazetecilere yaptığı açıklamada örgüt destekçilerinden bazılarının kendisine saldırdığını ve bunları polisle paylaşıp şikayette bulunacağını söyledi. 

UETD Ingiltere Şubesi Başkan Yardımcısı Denis Ali Kaya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İngiltere Parlamentosu'da düzenlediğimiz toplantı sırasında bir grup protestocu PKK lehine slogan atmaya başladılar. Üzerlerinde Abdullah Öcalan'ın resmi bulunan tişörtler vardı. Arkadaşımız Merve Demir'e sözlü saldırıda bulundular. Polis ikaz etmeden protestocuları salondan çıkardı. Sert bir müdahalede bulunmadı. Biz de toplantıya kaldığımız yerden devam ettik. Polisin protestocuları gözaltına alıp almayacaklarını henüz bilmiyoruz, olayı takip ediyoruz' PKK yandaşı grup salondan uzaklaştırılırken, gruptan kimsenin göz altına alınmadığı öğrenildi.

VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar