Erdoğan'ın 'Sterlin' yorumu dünya medyasında

Erdoğan'ın 'Sterlin' yorumu dünya medyasında

ABD merkezli Bloomberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sterlin'in yaşadığı değer kaybına dikkat çektiği konuşmasıyla ilgili haberine, "Erdoğan bile Britanya'yı Sterlin'in yaşadığı değer nedeniyle eleştiriyor" başlığını attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) 21. Olağan Genel Kurulu'nda, "Şu anda İngiltere'de sterlin patladı, nereden nereye geldi sterlin. Övünüyorlardı, 'Biz şuna karşı bu kadar değerliyiz, buna karşı bu kadar değerliyiz' diye. Şimdi bugün aldığımız haberlerle patladılar" ifadelerini kullanmıştı.

T24’ün aktardığına göre haberde, "(Britanya Başbakanı) Truss, Ortodoks ekonomistler dediği kişilerden tavsiye almamakla övünüyor ancak hala Erdoğan'dan ders almakta tereddüt edebilir. Türkiye Cumhurbaşkanı, düşük faiz oranının enflasyonla mücadelede etkili olabileceğini savunuyor ve ülkesinde son bir yılda fiyatlar yüzde 80 artış gösterdi" değerlendirmesinde bulunuldu ve "Erdoğan geçen yıl içinde Lira'da yüzde 50 değer kaybı gördü ancak bu onun poundun çakılması konusunda yorum yapmasını durdurmadı" ifadeleri yer aldı.

383823-680x631.jpeg

HABERE YORUM KAT