Deutsche Bahn'da "metal" hırsızlığı: Ülke çapında seferler aksıyor!

Deutsche Bahn'da "metal" hırsızlığı: Ülke çapında seferler aksıyor!

Almanya'da Deutsche Bahn'ın önemli bir uzun mesafe güzergahında da bir aksama söz konusu. Deutsche Bahn sözcüsü, Siegburg-Bonn bölümünden metal çalındığını söyledi. Yaşanan erteleme ve iptallerden ülke çapındaki seferlerin de etkileneceği ifade edildi.

Deutsche Bahn'ın Almanya genelindeki yolcuları, uzun mesafeli seferlerdeki aktarmalardan ve yolculuk sürelerinin uzatılmasından etkileniyor. Bunun nedeni ise Kuzey Ren-Vestfalya'daki bir hat kesiminde meydana gelen hırsızlık girişimi.

Şirketin sosyal medya platformu X üzerinden duyurduğuna göre, Köln Merkez İstasyonu ile Frankfurt am Main Merkez İstasyonu arasındaki ekspres güzergah şu anda kapalı durumda.

TREN SEFERLERİNİ İPTAL ETTİ

Çalıntı sonucunda ortada oluşan hasarın hattın kapatılmasına neden olduğu belirtildi. Deutsche Bahn sözcüsü, Siegburg-Bonn bölümünden metal çalındığını söyledi. Sözcü daha fazla ayrıntı vermedi.

Ancak, etkilenen yolcular seyahatlerini ücretsiz olarak yeniden planlayabilirler.

Demiryolu web sitesine göre, trenler "yaklaşık 90 dakika" gecikme yaşadı. Köln/Bonn Havalimanı, Siegburg/Bonn, Montabaur ve Limburg Süd durakları iptal edildi. Alternatif olarak, trenler Bonn Hbf ve Koblenz Hbf'de duracaklar. Söz konusu erteleme ve iptallerin ülke çapında da etkileri bekleniyor.

Alternatif olarak, Siegburg ve Bonn'a Köln Merkez İstasyonu, Köln Messe/Deutz'dan bölgesel trenlerle ve Bonn Merkez İstasyonu'ndan tramvayla seyahatler öneriliyor.

Aksaklıkları gidermek için yoğun bir şekilde çalışıldığı ifade edildi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT