CHP'li 120 vekil aynı uçakta yolculuk yapacak: 'Allah korusun bir kaza halinde'

CHP'li 120 vekil aynı uçakta yolculuk yapacak: 'Allah korusun bir kaza halinde'

CHP'nin Erzurum'da gerçekleştireceği grup toplantısı için yapılacak yolculukta 120 vekil aynı uçakta bulunacak olması parti içinde endişe yarattı.

CHP'nin her hafta salı günü TBMM'de yaptığı Grup toplantısı, bu haftadan itibaren ekim ayına kadar değişik illerde yapılacak. Bunun ilk uygulaması için Erzurum seçildi. Milletvekilleri kentin sokaklarında hem sorunları dinleyecek hem de halkı grup toplantısını izlemeye davet edecek.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine   göre; 134 milletvekili bulunan CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da olduğu 120 vekil yarın Ankara'dan saat 07.40'da kalkacak olan Erzurum uçağına binecek. Aynı gün saat 20.40 uçağıyla da Ankara'ya dönecek.

“ALLAH KORUSUN BİR KAZA HALİNDE…”
CHP Genel Başkanı ile birlikte 120 milletvekilinin aynı uçakta bulunması, partide endişe yarattı. 

 Bir milletvekili şunları söyledi: “Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanları aynı uçağa binmezler. Çünkü, Allah korusun bir kaza-bela halinde Silahlı Kuvvetlerimizin komutansız kalmaması amaçlanır. Büyük şirketlerin sahipleri de aynı uçağa binmez ya farklı uçaklarla ya da karayoluyla yolculuk yaparlar. Hatta aile ve çocuklarıyla aynı araçta bulunmamaya özen gösterirler. Bir kaza halinde hepsi ölmesin, yaralanmasın diye. CHP böyle bir olasılığı düşünmeli ve hepimizi aynı uçakla götürüp getirmemeliydi.”

HABERE YORUM KAT