Cem Küçük: Faizlerin düşmesi kötü bir şey değil

Cem Küçük: Faizlerin düşmesi kötü bir şey değil

Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, "Dün bu yazıya oturduğumda dolar 12,47’ydi. Bir ara 13 oldu. Böyle gidiyor... Nerede nasıl duracağı da belli değil. Zaten bu belirsizlik kötü." değerlendirmesini yaptı.

Cem Küçük, bugünkü yazısında , “Hükûmet faizleri düşüyor ve ilkbaharda işlerin iyi olacağını söylüyor. Faizlerin düşmesi kötü bir şey değil. Öngörülemeyen şey döviz.” diye yazdı.

Küçük, döviz tahmininde bulunmanın zor olduğunu kaydederek, “13 lirada durur ya da 15 lira olunca düşüşe geçer denilecek durum da yok. İnsanlar bilse ki, döviz belli bir rakam etrafında duracak sıkıntı olmaz. Ama öyle değil…” dedi.

Küçük, yazısını şöyle sürdürdü:

“Döviz konusunda bir diğer mesele vatandaşların döviz bürosu ve bankalara gidip alım yapması. Yani param dolarda kalırsa daha iyi olur diye düşünüyor. Bankalardaki döviz mevduatının son birkaç yıldır artmasının sebebi de bu. Vatandaşa da, “Sen niye döviz alıyorsun?” diyemezsin. Çünkü Türk lirasına değil dolara güveniyor. Dün telefonumda, “Dolar nerede duracak?” diye çokça mesaj vardı. Biz de merakla bekliyoruz, bakalım yükseliş ne zaman bitecek diye…”

HABERE YORUM KAT