Berlin'de yılbaşı gecesinden kalan çöpleri "tekbir" getirerek temizlediler

Berlin'de yılbaşı gecesinden kalan çöpleri "tekbir" getirerek temizlediler

Almanya'da faaliyet gösteren Müslüman Ahmediye Cemaati'nin gençlik örgütü, Berlin'de "tekbirler" eşliğinde, yılbaşından kalan çöpleri temizledi.

Avrupa'nın birçok ülkesinde örgütlü olan Müslüman Ahmediye Cemaati, Berlin'de ilginç bir gösteriye imza attı. Cemaatin gençlik örgütü tarafından yapılan çağrıyla bir araya gelen yaklaşık 30 kişilik grup, yılbaşı sabahı sokaklarda biriken çöpleri topladı.

Sabah 9:30 sularında Sonnenallee'de bir araya gelen cemaat üyeleri, Erkstraße'den başlayarak sokaktaki çöpleri süpürdü ve belli noktalarda topladı. Cemaat üyelerinin topladığı çöpler, yerel yönetime bağlı temizlik servisleri tarafından alındı.

CAMİDE BULUŞTULAR

Grup, sabah 6'da Pankow-Heinersdorf'ta bulunan ve cemaate ait olduğu bilinen camide namaz kıldıktan sonra harekete geçti. Temizlik işlerini bitirdikten sonra hatıra fotoğrafı çekinen grup, "tekbir" getirdikten sonra dağıldı.

Cemaatin Neukölln'de ilk kez açık bir organizasyon yapmış olması dikkatlerden kaçmadı.

Cemaat üyelerinden biri, yaptıkları eyleme dair sosyal medyada yaptığı paylaşımda; "Yeni yıla Yaradan'a hizmetle başladık ve ardından yılbaşı temizliğiyle kendimizi yaratılışa hizmet etmeye adadık. Saat 12'ye doğru #Pankow ve #Neukölln deki bazı sokakları yılbaşı atıklarından temizlemeyi başardık ve Almanya ile dayanışmamızı ifade ettik" ifadelerini kullandı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT