Avrupa Şampiyonası'nı virüs vurdu: Fransa'nın başı dertte!

Avrupa Şampiyonası'nı virüs vurdu: Fransa'nın başı dertte!

Avrupa Futbol Şampiyonası bugün Almanya'da başlıyor. Ancak Fransız takımının büyük endişeleri var. Görünüşe göre bir virüs takımın bazı bölümlerine bulaşmış durumda.

Teknik Direktör Didier Deschamps'ın milli takımı Almanya'daki Avrupa Futbol Şampiyonası'nın favorilerinden biri. Ancak Fransız takımının turnuvanın başlamasına kısa bir süre kala endişeli olduğu görülüyor. Haberlere göre, bir virüs takımın büyük bölümünü etkiledi. Bayern'in yıldızı Kingsley Coman'ın özellikle kötü etkilendiği söyleniyor.

L'Equipe'e göre Deschamps da Çarşamba günü antrenmandan döndükten sonra kendini halsiz hissetti. TV kanalı RMC Sport'a göre, Fransa takımından bazıları Perşembe günü uyandıklarında kendilerini soğuk algınlığına yakalanmış gibi hissetti. Oyuncuların baş ağrılarından da şikayetçi oldukları söyleniyor.

"GRİP OLDUM"

Ancak Fransız milli takımından sorumlu olanların, Pazartesi günü Avusturya karşısında herkesin yeniden formda olacağı ve maçın planlandığı gibi devam edebileceği konusunda iyimser oldukları söyleniyor.

Hücum oyuncusu Ousmane Dembélé bir basın toplantısında şunları söyledi:

"Benim açımdan işler çok daha iyi gidiyor, Salı günü grip oldum. Biraz ateşim vardı ve belki de yuvarlanıyordu. Ama şimdi daha iyi, tüm takım daha iyi, biraz daha hasta olan Coman dışında."

Soğuk dışında Kylian Mbappé Perşembe günü tam olarak antrenman yapmadı ve Paderborn'daki stadyumda sadece bir seansı tamamladı. Dizinde problemleri olan Mbappé, Fransa'nın Kanada'ya karşı oynadığı Avrupa Şampiyonası hazırlık provasında dinlendirilmişti.

ARTI49

HABERE YORUM KAT