Almanya’yı yasa boğan evsiz adam için Darmstadt’ın kalbine anıt dikilecek

Almanya’yı yasa boğan evsiz adam için Darmstadt’ın kalbine anıt dikilecek

Darmstadt şehrinde vahşice öldürülen evsiz adam tüm Almanya’yı dehşete düşürdü. Şimdi Luisenplatz meydanında yaşlı adam adına bir anıt dikilmesi planlanıyor.

Almanya’nın Darmstadt kentinde geçtiğimiz hafta yaşanan evsiz bir adamın hedef alındığı ölümcül saldırının görüntüleri, şehir sakinleri arasında büyük tepkiye yol açtı. Luisenplatz meydanındaki güvenlik kameraları, 57 yaşındaki evsiz adamın hayatını kaybettiği vahşi saldırıyı kaydetmişti.

Görüntüler, genç bir saldırganın ve yanındaki yaşlı bir arkadaşının evsiz adamın cüzdanını gasp ettiğini gösteriyor. Kurban, isteği üzerine cüzdanı teslim ediyor ve hiç direnmeden soyguna uğruyor. Ancak şok edici detaylar saldırının devamında ortaya çıkıyor.

1.jpg Fotoğraf: ARTI49

Darmstadt Asayiş Müdürü Paul Wandrey, videoyu izleyenlerden biri olarak yaşadığı şoku ifade ediyor. Wandrey, genç saldırganın kurbanın kafasına 70 ila 80 kez tekme attığını belirtiyor. Olayda evsiz adamın hiçbir savunma yapmadığı ve saldırının sadece genç saldırgandan geldiği vurgulanıyor.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEYENLER ŞOKA GİRDİ

Saldırı sonucunda ağır yaralanan evsiz adam, hastanede hayatını kaybetti. 15 yaşındaki şüpheli tutuklandı ve halen gözaltında bulunuyor. Şüphelinin 18 yaşındaki erkek kardeşi de olaya karıştığı düşünülüyor.

Darmstadt Belediye Meclis Üyesi Nicole Frölich, olayın şiddeti nedeniyle bir çalışanın videoyu izleyemediğini ve hastalık izni aldığını bildirdi.

2.jpg FOTOĞRAF: ARTI49

Darmstadt bölgesinin papaz yardımcısı saldırıda yaşamını yitiren evsiz adam için bir bağış kampanyası başlattı. Cenaze için düzenlenen kampanya, merhuma onurlu bir şekilde veda edilmesi ve mezar taşının yapılması amacını taşıyor.

ARTI49

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT