Almanya'da yaşayan Türk'ü üzerinden gelen koku ele verdi

Almanya'da yaşayan Türk'ü üzerinden gelen koku ele verdi

Almanya'da bir trene biletsiz binen Türk uyruklu adamın üzerinden gelen uyuşturucu madde kokusu, kaçak yolculuğu karakolda sonlandırmasına neden oldu.

Almanya'da dün sabah saatlerinde başkent Berlin'de bulunan Ostbahnhof'tan Hannover'e giden Intercity Express trenine binen Türk uyruklu adam, üzerinden gelen koku yüzünden karakolluk oldu.

Bir görevli, trene biletsiz bindiğini fark ettiği 36 yaşındaki adamın yanına giderek bilet sordu. Adam bilet ibraz edemeyip üstüne bir de şüpheli hareketler sergileyince, görevli Hannover karakolundan polis ekiplerine haber verdi.

Tren, Hannover Merkez İstasyonu'na varır varmaz, polis ekipleri şüpheli adamın yanına gelerek kimlik kontrolü yaptı. Türk olduğu anlaşılan adamın kontroller sırasında üzerinden gelen koku, polisi başka bir işleme daha zorladı.

"KELEBEĞE" EL KONULDU

Adamın üzerinde ve çantasında yapılan aramada, 25 gramdan fazla yasa dışı esrar maddesi bulundu. Ayrıca üzerinden Silah Yasası uyarınca taşınması ve kullanılması yasak olan "kelebek" model bıçak çıktı.

Gözaltına alınan ve karakola götürülen adamın üzerindeki uyuşturucu maddelere ve bıçağa el konuldu.

"Uyuşturucu bulundurmak" ve "yasa dışı silah taşımak" suçlarından hakkında soruşturma başlatılan Türk, karakoldaki işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT