Almanya'da düğün konvoyunda kaza: Polis, 27 yaşındaki Türk kadın şoförü arıyor

Almanya'da düğün konvoyunda kaza: Polis, 27 yaşındaki Türk kadın şoförü arıyor

Hamburg'da trafiği tehlikeye sokan ve kazaya neden olan düğün konvoyu, polisi harekete geçirdi. Arananlar listesinde 27 yaşındaki bir Türk kadın da var.

Almanya'da geçtiğimiz Pazar günü, bir düğün konvoyunda yer alan araçlar, trafik kurallarını hiçe sayarak yarışa tutuştu.

Aralarında beyaz bir Lamborghini ve beyaz bir Mercedes SUV'un da bulunduğu en az 7 araçtan oluşan konvoy, dörtlü sinyalleri yanar vaziyette B 75 yolu üzerinde seyir halindeydi. Araçların sık sık trafiği tehlikeye düşürücü manevralar yaptıkları da belirtildi.

İddiaya göre 19 yaşındaki bir gencin kontrolünde olan Mercedes marka araç, Wilhelmsburg ve Kornweide kavşakları arasında anayoldan ayrıldı. Kontrolü kaybeden genç, yol üzerinde bulunan bariyerlere çarptı. Kaza sonrası araç kullanılamaz hale geldi ve yaklaşık 170 bin Euro tutarında maddi hasarın oluştuğu kaydedildi.

POLİS DİĞER ŞOFÖRLERİ ARIYOR

Kazada yaralanan olmazken, Güney Trafik Kazaları Servisi 19 yaşındaki Alman hakkında "yasa dışı araç yarışı" suçlamasıyla cezai işlem başlattı. Ayrıca gencin ehliyetine ve arabaya da el konuldu.

Yetkililer, konvoyda yer alan diğer sürücüler hakkında da soruşturma başlattı. Bunlar arasında 23 yaşında bir Alman kadın, 27 yaşında bir Türk kadın, 34 yaşında Kosovalı bir erkek ve 4 genç Alman erkek daha yer alıyor.

Kazada payı olan diğer araçların, ekipler olay yerine gelmeden bölgeyi terk ettikleri belirtildi.

Hamburg polisi soruşturmayı sürdürüyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT